• Dzisiaj przed biurem poselskim Dariusza Jońskiego odbyła się konferencja Prawa i Sprawiedliwości. Jej działacze wystosowali apel do Platformy Obywatelskiej: Weźcie się za robotę, nie przeszkadzajcie, bo czas jest trudny.

    Jako pierwszy głos zabrał Krzysztof Ciebiada.

    – Celem naszej konferencji jest przekazanie Platformie Obywatelskiej, żeby nie tylko krytykowała, nie tylko mówiła czcze słowa, ale żeby rzeczywiście pokazała swój program i pokazała, co potrafi. Nie tylko krytyka, nie tylko krzyki, nie tylko chamskie spotkania, ale żeby przede wszystkim pokazała swój program, żeby pokazała, to, o co chodzi. Tak jak Prawo i Sprawiedliwość przez siedem lat pokazuje, jak rządzi. Siedem lat ciężkich rządów, bo najpierw pandemia, a teraz wojna na Ukrainie spowodowały, że mamy teraz bardzo dużą inflację, ale działamy i pokazujemy, że jesteśmy dla ludzi i to, co obiecywaliśmy ludziom, spełniamy. Nie opowiadamy bajek. Natomiast Platforma na czele z panem Tuskiem oczywiście pokazuje tylko i wyłącznie krytykę Prawa i Sprawiedliwości, więc jeśli to jest program Platformy Obywatelskiej, to o czym my mamy rozmawiać. Tak naprawdę oni nie mają żadnego programu. Program polega na krytyce Prawa i Sprawiedliwości. Jesteśmy w Pabianicach współrządzonych przez Platformę Obywatelską. Można zobaczyć, jak wygląda współrządzenie z Platformą. Prawie dwa lata trwa remont, który powinien się już skończyć. Jak to wygląda, sami państwo widzicie.

    Następnie przemówił poseł Marek Matuszewski.

    – Tutaj w Pabianicach pod tym biurem Platformy Obywatelskiej zebraliśmy się, aby powiedzieć Platformie: Platformo nie kłam, bo my mamy program osłonowy dla Polaków i go realizujemy. W tej chwili jest sytuacja niezawiniona przez Prawa i Sprawiedliwość, bo wojna na Wschodzie spowodowała sytuację, że energia elektryczna, paliwa i gaz ogromnie zdrożały. Rząd Prawa i Sprawiedliwości wprowadza dopłaty, obniża VAT, akcyzę, doprowadza do tego, aby każda polska rodzina przez ten ciężki czas mogła żyć w sposób godny. Platforma Obywatelska obiecuje, ale większość tych obietnic to są rzeczy nie do spełnienia. My mamy prawdziwy program. Taki, który realizujemy od siedmiu lat, aby Polska była coraz silniejsza, aby nasze rodziny i Polacy żyli w sposób dobry i godny. I chcemy zaapelować do Platformy Obywatelskiej: Weźcie się za robotę, nie przeszkadzajcie, bo wiemy, że czas jest trudny, a do Polaków apel jest taki, aby Polacy nie dali się zwieść, nie dali się nabrać tym rudom lisom, którzy próbują mamić, opowiadać nieprawdziwe bajki. Oni nie mają żadnego programu.

    Udostępnij