• We wtorek, 13 grudnia, o godz. 14.48 służby wyjechały do wybuchu pieca w Mirosławicach, w części należącej do gminy Konstantynów Łódzki.

  Pod wskazanym adresem strażacy zastali rozwinięty pożar kotłowni w budynku mieszkalnym, będący prawdopodobnie następstwem wybuchu pieca c.o. Osoba przebywająca w chwili zdarzenia w budynku zdołała się z niego ewakuować przed przyjazdem mundurowych.

  Do naszych zadań należało m.in. wprowadzenie do budynku ratowników wyposażonych w aparaty ochrony dróg oddechowych i linie gaśnicze w celu ugaszenia pożaru. W międzyczasie pomogliśmy również mieszkańcom w ewakuacji z budynku przebywających w nim zwierząt. Po opanowaniu płomieni niezbędna okazała się częściowa rozbiórka przybudówki, w której znajdowała się kotłownia. Jednocześnie prowadziliśmy również oddymianie obiektu – relacjonują lutomierscy druhowie.

  Dogaszanie pogorzeliska zakończyło się dopiero około 18.00.

  Siły i środki biorące udział w działaniach: OSP Lutomiersk, OSP Konstantynów, JRG PSP Pabianice, JRG PSP Łódź, pogotowie gazowe oraz pogotowie energetyczne.

  foto: OSP Lutomiersk

  Udostępnij