• O tym, że w pabianickiej oświacie brakuje pieniędzy na wszystko, nie trzeba nikogo przekonywać. Trzeba działać, tak jak rodzice przedszkolaków z „piętnastki”.

  Przedszkole Miejskie nr 15 przy ul. Piotra Skargi 75 działa od 1981 roku. Obecnie uczęszcza do niego 104 dzieci w wieku od 3-6 lat, które podzielone są na cztery grupy: Gwiazdeczki, Frenetki, Śmieszki i Biedronki.

  – Naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie dzieciom wszechstronnego rozwoju – deklaruje przedszkole.

  Atutem placówki jest fakt, iż wszystkie sale wyposażone są w sprzęty, urządzenia, zabawki i pomoce dydaktyczne, które pobudzają aktywność poznawczą, twórczą i ruchową dzieci oraz wspomagają ich rozwój społeczny i emocjonalny. Ale wszystko to ulega zużyciu w miarę upływu czasu…

  Tak też stało się z klasą Frenetek, do której uczęszcza 26 dzieci w wieku 4-6 lat. Wymaga remontu, dlatego do akcji wkroczyli rodzice. Postanowili wspomóc dydaktyczną placówkę i wyremontować jej pomieszczenie. Wystosowali list do darczyńców.

  „Pomieszczenia nie były remontowane długi czas, łazienka wymaga gruntownego remontu, natomiast sama klasa malowana była siedem lat temu, potrzebuje również odświeżenia. Meble oraz biurka również wymagają wymiany, jednocześnie chcielibyśmy wymienić podłogę, na łatwo ścieralną, tak aby ułatwić pracę pracownikom przedszkola, a w razie nieoczekiwanych zdarzeń można było ją łatwo zetrzeć. Potrzeb jest wiele, jednak my rodzice chcielibyśmy w jakiś sposób odwzajemnić się za trud, jaki wkładają każdego dnia Panie Wychowawczynie i ich Pomoce” – czytamy w nim.

  To nauczycielskie zaangażowanie zainspirowało rodziców do próby uzbierania kwoty, która pokryje koszty remontu. O akcji zbierania funduszy powiadomili dyrektorkę przedszkola.

  – Tak, wiem o tej akcji. To miły gest rodziców bardzo zaangażowanych w życie naszego przedszkola. Rozmawiałam o tym z Radą Rodziców, która wyraziła zgodę na udostępnienie numeru konta na tę zbiórkę – powiedziała nam dyrektorka Monika Różańska. Z tego co mi wiadomo, to niektórzy rodzice podjęli się wykonania mebli na potrzeby klasy Frenetek oraz sprzątania po wykonanym remoncie.

  Rodzice Frenetek gwarantują uczciwość w wydawaniu powierzonych środków.

  – Zamierzamy pod koniec zbiórki ogłosić, ile pieniędzy wpłynęło i dokładnie się z nich rozliczyć – obiecujezaangażowana w remont Natalia Petryniak, mama przedszkolaka. – Zależy nam na dzieciakach i na tym, aby miały ładną salę. Dziękujemy za pomoc…

  Zbiórka pieniędzy już ruszyła. Jedna z pabianickich firm podaruje rodzicom materiały budowlane. Potrzeba jeszcze płytek, zlewów, farb, materiałów na podłogę. Przydałaby się też firma, która mogłaby wykonać prace remontowe.

  Chętni mogą zgłaszać się do przedszkola. Wpłat natomiast dokonujemy na konto Rady Rodziców: 06 1090 1304 0000 0001 4503 3608 z dopiskiem: NA REMONT KLASY FRENETEK.

  Mamy nadzieję, że darczyńców, dobrych Mikołajów, nie zabraknie i po wakacjach wesołe Frenetki będą się bawić i uczyć w nowych wnętrzach. Czego im i ich rodzicom serdecznie życzymy.

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  1. Czy to nie smutne że rządzący nie potrafią zabezpieczyć podstawowych potrzeb placówki oświatowej?

  Możliwość komentowania została wyłączona.