• 12 lat pozbawienia wolności – na tyle Sąd Okręgowy w Łodzi skazał 22-letniego Adriana R., który w grudniu 2020 w bloku przy ul. Niecałej zabił nożem 20-letnią Martę K., a jej 8-miesięczną córeczkę umieścił w oknie życia.

  Przypomnijmy: do zabójstwa doszło 7 grudnia 2020 roku w bloku przy ulicy Niecałej 3. 20-letnia Marta K. mieszkała tam wraz z mamą, 8-miesięczną córką oraz 7-letnią siostrą. Około godziny 13.00 w mieszkaniu na pierwszym piętrze pojawił się napastnik. Wyciągnął nóż i zadał kobiecie śmiertelne ciosy. Po zamordowaniu 20-latki przestępca uprowadził jej 8-miesięczną córeczkę Agnieszkę i porzucił  w oknie życia pabianickiego szpitala.

  Kwestionował swoje ojcostwo i miał pretensje do ofiary, że domaga się od niego środków na utrzymanie córki – mówił o Adrianie R. Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi. – Toczyło się postępowanie o ustalenie ojcostwa i zaplanowano pobieranie materiałów do badań genetycznych.

  Te miały odbyć się 8 grudnia 2020. Nie doszło do nich w terminie, bo dzień wcześniej mężczyzna poderżnął kobiecie gardło…

  Później okazało się, że Adrian R. ojcem dziewczynki nie jest. Nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Proces ruszył 9 grudnia 2020 roku.

  Wyrok – 12 lat więzienia oraz zapłata nawiązki w wysokości 175 tys. zł na rzecz Agnieszki i 25 tys. zł na rzecz jej dziadka, który się nią opiekuje – Sąd Okręgowy w Łodzi ogłosił w piątek, 16 grudnia 2022 roku, o czym poinformował „Dziennik Łódzki”.

  Wyrok nie jest prawomocny.

  Udostępnij