• Młodszy aspirant Mariusz Bielawski z wydziału kadr i szkolenia łódzkiej komendy wojewódzkiej w czasie wolnym od służby zatrzymał na gorącym uczynku 30-letniego mieszkańca powiatu pabianickiego niszczącego samochód na parkingu.

    W piątek, 16 grudnia, tuż przed godz. 23.00 na jednym z parkingów przyblokowych w Konstantynowie Łódzkim młodszy aspirant Mariusz Bielawski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi w czasie wolnym od służby był na spacerze z psem. Zauważył mężczyznę, który przechodził pomiędzy zaparkowanymi samochodami i nerwowo się zachowywał.

    Gdy podszedł bliżej, zauważył uszkodzone lusterko w zaparkowanym bmw. Krzyknął na mężczyznę, a ten rzucił się do ucieczki. Funkcjonariusz po krótkim, lecz dynamicznym pościgu ujął wandala i natychmiast wezwał policję. Mężczyzna był agresywny i wulgarny. Funkcjonariusz musiał użyć siły fizycznej, aby go obezwładnić – mówi kom. Ilona Sidorko, oficer prasowy KPP Pabianice.

    Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, sprawdzili stan trzeźwości 30-letniego mieszkańca powiatu pabianickiego. Miał w organizmie 3 promile alkoholu. Został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

    foto: policja

    Udostępnij