• Emeryci i renciści, którzy świadczenia otrzymują 25 dnia każdego miesiąca, w grudniu otrzymają je jeszcze przed świętami. Dotyczy to osób pobierających świadczenia na konto oraz tych, które otrzymują je z rąk listonoszy.

  20 grudnia ZUS przekaże pieniądze na świadczenia poczcie, a 22 grudnia – świadczenia na konta tych osób, które przyjmują je na rachunek bankowy.

  Do końca grudnia pieniądze otrzymają także osoby, których termin wypłaty świadczenia przypada na 1 stycznia 2023 roku. Środki na pocztę zostaną przekazane przez ZUS 28 grudnia, a przelewy na rachunki bankowe Zakład zrealizuje 29 grudnia.

  Przelew na konto to gwarancja terminowego otrzymania świadczenia. Klienci nie muszą obawiać się, czy listonosz zastanie ich w domu, czy też zostawi awizo, co będzie łączyło się z koniecznością odbioru pieniędzy na Poczcie. Przyjmując świadczenie przelewem na konto, klienci nie muszą się martwić o to, że przekaz zostanie np. dostarczony zbyt późno, albo nie będą mogli go odebrać bo akurat wyjechali już na Święta do rodziny w innej części kraju.

  Gotówka w domu, to także łatwy łup dla oszustów i złodziei przypomina Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego. Dlatego warto korzystać z tej formy odbioru świadczenia, która polega na przelewie bankowym.

  Coraz więcej osób otrzymuje świadczenie przelewem i nie musi czekać na wizytę listonosza. Poziom ubankowienia świadczeń długoterminowych wynosi około 77 procent. ZUS zachęca seniorów, którzy jeszcze nie mają konta w banku, aby rozważyli bezpieczną formę przekazywania świadczeń przelewem.

  Udostępnij