• Taki wynik oznacza, że Pabianice znajdują się w środkowej części zestawienia największych miast w Polsce pod względem liczby kierowców deklarujących szkody – informuje rankomat.pl.

    Eksperci multiporównywarki rankomat.pl przeanalizowali deklaracje właścicieli samochodów poszukujących taniego OC. Celem było sprawdzenie, po których miastach poruszało się najwięcej kierowców przyznających się do spowodowania w przeszłości chociaż jednej szkody. Okazuje się, że najwięcej szkodowych kierowców można było spotkać w Sosnowcu (28,6%), a najmniej w Gnieźnie (17,5%).

    23,8% kierowców z Pabianic przyznało, że spowodowało w przeszłości przynajmniej jedną szkodę. Taki wynik zapewnił naszemu miastu 53. miejsce w zestawieniu 84 miast. Statystyczny pabianicki szkodowy kierowca ma 45 lat i porusza się volkswagenem golfem, chociaż w przeszłości szkód mógł dokonać samochodem innej marki. Dane dotyczące kolizji i wypadków wpływają na cenę OC w danym regionie, a w Pabianicach średnia składka w III kwartale 2022 roku wyniosła 522 zł. To więcej o 25 zł niż wynosi średnia dla całego kraju.

    Na tle województwa łódzkiego pabianiccy kierowcy wypadli nieznacznie gorzej. W województwie łódzkim 23,7% kierowców przyznało się do przynajmniej jednej szkody w swojej historii ubezpieczenia. Średnia wojewódzka cena OC była przy tym identyczna, jak średnia cena OC w Pabianicach (522 zł). W skali całego kraju najmniej za OC płacili kierowcy z Podkarpacia (425 zł), a najmniej szkodowych kierowców można było spotkać na Lubelszczyźnie (20,4%).

    Udostępnij