• Przed nami wspólna otwarta dyskusja na temat budzącego wiele emocji i pytań zagadnienia.

    Postępująca sekularyzacja społeczeństwa jest faktem, nie tylko w Europie Zachodniej, ale także w Polsce. Coraz mniej osób poczuwa się do związku z chrześcijaństwem. Spada liczba praktykujących wiernych, co widoczne jest także po frekwencji na nabożeństwach. Rośnie natomiast odsetek ludzi, którzy nie identyfikują się z Kościołem, są mu obojętni, czasami wręcz negatywnie doń nastawieni, a których potomkowie z czasem nie będą się w stanie odnaleźć w świecie podstawowych pojęć religijnych i kulturalnych związanych z chrześcijaństwem.

    Jaki ma to wpływ na Kościół? Jak będą wyglądały parafie w Polsce za 50 lat? Czy Kościół jako hierarchiczna instytucja z budynkami kościelnymi i klerem z wykształceniem akademickim ma przed sobą przyszłość? Czy rozwiązaniem jest powrót do chrześcijaństwa pierwszych wieków – małych wspólnot domowych? Zmiany demograficzne, kulturalne, społeczne i religijne Europy – zagrożeniem czy szansą na nowy początek europejskiego chrześcijaństwa?

    Z tymi oraz innymi zagadnieniami związanymi z przyszłością Kościoła i Kościołem przyszłości zmierzy się na kolejnym spotkaniu z cyklu „Porozmawiajmy o wierze” pastor pabianickiego zboru ewangelickiego biskup Jan Cieślar. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 9 stycznia, o godz. 18.00 w sali ewangelickiego domu parafialnego w Pabianicach – ul. Zamkowa 8.

    Organizatorzy zapraszają do wspólnej otwartej dyskusji.

    Udostępnij