• News will be here
 • Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w 2023 roku najbardziej będą poszukiwane zawody, które nie wymagają pracy fizycznej. Przedsiębiorstwa są zainteresowane zatrudnianiem specjalistów w poszczególnych dziedzinach.

  Analitycy oraz inżynierowie danych

  Można mieć całkowitą pewność, że w 2023 roku poszukiwani będą IT developerzy, analitycy czy inżynierowie danych. Osoby wykonujące wspomniane zawody są odpowiedzialne za tworzenie, a także zarządzanie bazami danych. Należy zaznaczyć, że dążenie przez małe i duże przedsiębiorstwa do maksymalizacji zysku wymusza na nich zarówno przetwarzanie, jak i analizowanie wszystkich dostępnych informacji. Następnie na ich bazie zostaną wytyczane najlepsze możliwe kierunki rozwoju strategii biznesowej. W rezultacie z roku na rok zapotrzebowanie na wspomniane kompetencje jest coraz większe. 

  Asset/investment manager

  Asset Manager jest w najprostszym możliwym ujęciu osobą, która jest odpowiedzialna za zarządzanie aktywami firmy. Można spodziewać się, że w 2023 roku pracodawcy będą szukać specjalistów działających w takich profesjach, jak zarządzanie portfolio nieruchomości. Jak wiadomo, przedsiębiorstwa dążą do tego, by zoptymalizować koszty związane z utrzymaniem nieruchomości.

  Clinical Research Associate

  Clinical Research Associate jest to z kolei osoba uczestnicząca w procesie badań klinicznych. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że specjalista wykonujący wspomniany zawód będzie odpowiedzialny nie tylko za analizę danych, ale również monitorowanie wyników. Osoby, które są zainteresowane pracą na tym stanowisku, muszą posiadać ogromne doświadczenie przy badaniach klinicznych. Istotne znaczenie będzie miało także wykształcenie z zakresu nauk medycznych czy biegła znajomość języka angielskiego. 

  CX Manager

  CX manager jest odpowiedzialny za doświadczenia użytkowników, którzy korzystają na co dzień z serwisów internetowych czy sklepów internetowych. Godny uwagi jest fakt, że po pewnego rodzaju pandemicznej fali otwierania e-sklepów, przedsiębiorstwa zaczęły intensywnie pracować nad tym, by wpłynąć na zwiększenie ich konkurencyjności. Doskonałym przykładem może być nieustanna poprawa komfortu korzystania ze sklepów internetowych przez użytkowników. Warto wiedzieć, że obecnie zapotrzebowanie na specjalistów z omawianej dziedziny jest zdecydowanie większe niż dwa lata temu. Kalkulator wynagrodzeń 2023 pozwoli osobom zainteresowanym sprawdzić, ile dokładnie może zarabiać CX Manager.

  Specjaliści ds. automatyzacji w przemyśle oraz branży produkcyjnej

  Transformacja cyfrowa przemysłu, a także produkcji sprawiła, że firmy podjęły decyzję o zwiększeniu zakresu automatyzacji poszczególnych procesów produkcyjnych. Przedsiębiorcy szukają głównie automatyków utrzymania ruchu. Ponadto bardzo duże zapotrzebowanie dotyczy także kandydatów o interdyscyplinarnych profilach, którzy świetnie łączą wiedzę z robotyki, mechatroniki i automatyki. 

  Księgowi ds. podatków

  Można mieć całkowitą pewność, że w 2023 roku na oferty pracy nie będą narzekać księgowi posiadający zaawansowaną wiedzę z zakresu prawa podatkowego. Martwić nie muszą się także finansiści, którzy specjalizują się w podatkach VAT lub CIT. Jak wiadomo, polskie prawo jest zarówno niezwykle skomplikowane, jak i przepisy zmieniają się praktycznie cały czas. Przedsiębiorcy nie nadążają za zmianami, dlatego potrzebują specjalistów. 

  Udostępnij