• Henryk Brzyszcz, były burmistrz Konstantynowa Łódzkiego, obecny członek zarządu powiatu pabianickiego pod lupą prokuratury krajowej. Jest podejrzany o korupcję. 

  Zarzut dotyczy przestępstwa o charakterze korupcyjnym z art. 228 Kodeksu karnego. Przedstawiony podejrzanemu zarzut pozostaje w związku z okresem sprawowania przez niego funkcji burmistrza Konstantynowa Łódzkiego w latach 2014-2018. Czyn ten zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

  – Zarzut jest bezzasadny i wręcz absurdalny – powiedział Henryk Brzyszcz. – Podczas całej mojej prawie trzydziestoletniej pracy w samorządzie zawsze kierowałem się literą prawa. Zarzut jest krzywdzący moją osobę. Jestem niewinny i nie przyznaję się do zarzucanego mi czynu.

  Prokuratura poinformowała starostę o prowadzonym śledztwie. Krzysztof Habura przekazał tę informację członkom zarządu oraz przewodniczącemu. Wszyscy czekają na wyniki śledztwa.

   Prokuratura tłumaczy, że  z uwagi na dobro postępowania przygotowawczego oraz wykonywane i planowane czynności procesowe na obecnym etapie nie udziela bliższych informacji co do przedmiotu i zakresu prowadzonych czynności.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *