• Pod koniec listopada radny miejski zaproponował zainstalowanie sezonowego mobilnego lodowiska. Prezydent odpowiedział.

  Interpelacja radnego Włodzimierza Stanka z 28 listopada 2022 roku powstała w związku z chęcią zapewnienia mieszkańcom aktywnego, zimowego wypoczynku. Jak pisał wtedy szef klubu PiS, na rynku istnieje wiele firm realizujących takie usługi. Lodowisko mogłoby powstać, np. na terenie MOSiR-u.

  „Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji może udostępnić teren na wnioskowaną instalację lodowiska podmiotowi zewnętrznemu. Pragnę przypomnieć, że kilkanaście lat temu niewielkie, mobilne lodowisko funkcjonowało przed budynkiem Urzędu Miejskiego. W kolejnym roku zostało zainstalowane lodowisko na parkingu centrum handlowego. Było ono płatne, podobnie jak i wypożyczalnia łyżew. Niestety, nie cieszyło się ono większą popularnością ze względu na koszty, które musieli ponosić korzystający z niego” – czytamy w odpowiedzi prezydenta Grzegorza Mackiewicza.

  Co na to wnioskodawca?

  Wielu mieszkańców pyta, dlaczego w mieście nie ma choćby małego lodowiska. W ostatnich dniach w Łasku otwarto nowe lodowisko. Odpowiedź trochę zwaliła mnie z nóg – mówi radny Włodzimierz Stanek.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *