• W piątkowy wieczór Galeria Aflopa Art zapełniła się miłośnikami sztuki. Wśród nich dużo było młodzieży.

  Goście przybyli na wernisaż wystawy „Dom obrazu” łodzianina Sebastiana Kularskiego.

  Serce rośnie, jak widzę tłum ludzi w naszej galerii – przywitał obecnych Piotr Chrabelski, manager Aflopa Art. – Dzisiejsza wystawa otwiera sezon artystyczny w galerii. Chcemy, aby to miejsce tętniło życiem. Będziemy zachęcać mieszkańców do obcowania ze sztuką. W naszej galerii chcemy gościć ludzi pełnych pasji, ludzi kreatywnych, którzy potrafią zarażać sztuką. Takim artystą jest Kularski.

  Sebastian Kularski ukończył ASP w Łodzi na wydziale grafiki i malarstwa. Dyplom z malarstwa zrealizował w pracowni prof. Ryszarda Hungera. Doktorat obronił w Instytucie Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Pod pseudonimem Bare Ball maluje ekspresyjno-surrealistyczne obrazy. Obecnie tworzy w nurcie geometrii dyskursywnej. Wraz z żoną Roxi tworzy duet artystyczny robosexi. Obszary ich działań to: obiekt, instalacja, wideo, performance.

  Na wystawie w galerii przy ul. Żeromskiego prezentowane są obrazy ekspresyjne z lat 2007-2023 i geometryczne z 2018-2022.

  – Ideą dzisiejszej wystawy jest motyw łączenia malarstwa ekspresyjnego i geometrycznego – powiedział artysta, który podziękował wszystkim za pomoc w przygotowaniu wystawy, a szczególnie młodzieży.

  – Obrazy trudne w odbiorze. Ale im bardziej je oglądamy, to tym bardziej nam się podobają i pobudzają wyobraźnię – na gorąco dzielili się wrażeniami widzowie.

  Sebastian Kularski opowiedział również o innym interesującym projekcie artystycznym, w realizacji którego pomogli mu harcerze i młodzi piłkarze.

  – Młodzi ludzie współtworzyli obraz, chodząc ulicami miasta i wydeptując napis Pabianice. To był pomysł zaczerpnięty z inicjatywy łódzkich artystów How Many Road – mówił Kularski, który przekazał pracę z tej akcji prezydentowi Grzegorzowi Mackiewiczowi, obecnemu na wernisażu.

  W galerii zrealizowano także nowy projekt. Na wielkim planie z pabianickimi ulicami każdy uczestnik wernisażu mógł zostawić swój autograf.

  Czas na wernisażu umilał zwiedzającym zespół Funky Fox.

  Andrzej Furman, pomysłodawca galerii, podsumował: – W tym roku planujemy sześć wystaw. Jeżdżąc po świecie, widzieliśmy w galeriach dużo grup szkolnych. Dlatego będziemy chcieli w naszej galerii przekazywać dzieciom i młodzieży wiedzę o sztuce i przekonywać, dlaczego sztuka jest tak ważna dla człowieka.

  Wystawę „Dom obrazu” Sebastiana Kularskiego oglądać można w weekendy – do 26 maja – w godz. 15.00 – 19.00. Bilety w cenie 10 zł dostępne w kasie galerii.

  Udostępnij