• News will be here
 • Klub Konfederacji Pabianice złożył petycję do Urzędu Miasta Pabianic odnośnie poprawienia widoczności na skrzyżowaniu ul. Cichej z ul. Moniuszki.

  Klub postulował o zamontowanie lustra drogowego skierowanego w lewą stronę – z punktu widzenia kierowców wyjeżdżających z ul. Cichej w Moniuszki.

  Głównym argumentem za tym rozwiązaniem był fakt, że po obu stronach skrzyżowania znajduje się duża ilość drzew, pionowych znaków, latarni oraz pojazdów zaparkowanych na chodniku wzdłuż ul. Moniuszki. To znacząco ogranicza bezpieczną obserwację lewej strony skrzyżowania.

  Od momentu złożenia petycji pod koniec lutego zarządca drogi miejskiej zamontował lustro drogowe według postulatu pabianickiej Konfederacji.

  Dostaliśmy sygnał od mieszkańców, którzy często przejeżdżają ulicą Cichą, że wyjechanie z tego skrzyżowania w godzinach wzmożonego ruchu graniczy z cudem. W związku z tym złożyliśmy petycję, niecałe dwa tygodnie temu. Teraz na skrzyżowaniu stoi lustro drogowe, które pomaga przy skręcaniu w lewo. Dziękujemy zarządcy dróg miejskich za szybkie rozpatrzenie naszej petycji – komentuje Artur Komoter, lider Konfederacji w Pabianicach.

  foto: Konfederacja

  Udostępnij