• Klub Filmowy „Klatka po klatce” w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza na wykład Macieja Krauze pt. „Odmienne stany świadomości Martina Scorsese”.

    Spotkanie odbędzie się w piątek, 24 marca, o godz. 17.00 w sali konferencyjnej biblioteki przy ul. Gdańskiej 100/102 w Łodzi.

    Wykładowi towarzyszyć będzie pokaz filmu „Wyspa tajemnic” w reż. Martina Scorsese, którego akcja rozgrywa się w 1954 roku na pięknej wyspie Zatoki Bostońskiej, gdzie prowadzone jest śledztwo w sprawie tajemniczego zniknięcia jednej z pacjentek szpitala psychiatrycznego przez federalnych szeryfów Tedda i Chucka.

    Wydarzenie z udziałem tłumacza Polskiego Języka Migowego. Realizowane jest w ramach przedsięwzięcia grantowego „Łódzkie sensorycznie”, finansowanego z projektu KULTURA BEZ BARIER przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

    Wstęp wolny!

    Kolejne spotkanie Klubu Filmowego „Klatka po klatce” odbędzie się 14.04.2023r. o godz. 17.00. Biblioteka gościć będzie Janusza Wiśniocha, który opowie o westernie, czyli mitologizowaniu Dzikiego Zachodu.

    Udostępnij

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *