• News will be here
 • 24 i 25 marca w Młodzieżowym Domu Kultury odbędzie się konferencja pn. „Wolisz mieć rację czy relację? – praktycznie o budowaniu systemów dialogowych w społecznościach: rodzinnych, edukacyjnych, zawodowych i organizacyjnych”.

  Wydarzenie organizuje Fundacja 4 KROKI i Ośrodek Mediacyjny 4 KROKI przy wsparciu Grupy Wolontarystycznej „AGRAFKA” i Młodzieżowego Domu Kultury im. Heleny Salskiej w Pabianicach.

  Zaproszenie kierujemy do edukacji (dyrektorzy, pedagodzy i nauczyciele), administracji publicznej (zarząd, naczelnicy i pracownicy Urzędu Miasta Pabianic oraz Starostwa Powiatowego), biznesu (prezesi i pracownicy lokalnych firm), organizacji pozarządowych (prezesi, członkowie NGO i społecznicy). Zapraszamy również rodziny i osób indywidualne, które chcą wzbogacić swoją komunikację – mówią organizatorzy.

  Patronat nad wydarzeniem objęli prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz oraz starosta Krzysztof Habura.

  Wybrałam Pabianice, które są bliskie memu sercu ze względu na osobiste relacje. Tutaj znam zmieniaczki i zmieniaczy świata, którzy pragną życia w harmonii wewnętrznej i zewnętrznej,  a to jest coś, czego chciałabym, abyśmy doświadczali jako ludzie więcej i częściej. Marzę, abyśmy dbali o wewnętrzną harmonię. Aby nasze dzieci mogły uczyć się od dorosłych, w jaki sposób tworzymy bezpieczny świat międzyludzkich połączeń – mówi Iza Nowaczyk, prezeska Fundacji 4 KROKI, mediatorka i trenerka.

  Podczas konferencji organizatorzy zainspirować chcą do „myślenia inaczej” na temat bycia w dialogu, zgłębienia paradygmatu racji oraz opcji w codziennym dbaniu o kontakt i relacje, a w szczególności poszerzyć świadomość, skąd biorą się zachowania przemocowe. Przybliżyć, czym jest trauma i w jaki sposób wpływa na autonomiczny układ nerwowy, czy zainspirować do tego, jak można opiekować złość, poczucie winy/ obwinianie innych oraz wstyd.

  Szczegóły dostępne pod linkiem: https://www.facebook.com/events/1346492032864410/.

  Udostępnij