• Zaszczytny tytuł MISTRZA HOTELARSTWA W REGIONIE ŁÓDZKIM 2023 zdobyła uczennica Zespołu Szkół nr 3 – Dominika Siwek.

  31 marca trzy uczennice klasy IV Technikum Hotelarskiego z ZS nr 3: Joasia Daszuta, Amelka Kaczyk i Dominika Siwek (pod opieką nauczycielki przedmiotów zawodowych hotelarskich Marioli Lach) uczestniczyły w IX Regionalnym Konkursie Wiedzy o Hotelarstwie.

  Konkurs odbywał się w hotelu VIENNA HOUSE BY WYNDHAM ANDEL’S w Łodzi. Organizatorem był Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich im. Władysława Grabskiego w Łodzi. Partnerami hotele: Puro Centrum, Double Tree by Hilton, Hampton by Hilton oraz Novotel Centrum. Udział wzięło 29 uczniów zdobywających kwalifikacje w zawodzie technik hotelarstwa z regionu województwa łódzkiego z klas II, III i IV.

  – Do rozwiązania był test jednokrotnego wyboru składający się z 50 pytań, na które należało odpowiedzieć w ciągu 60 minut. Pięć osób, które najlepiej go napisały, w tym nasza Dominika Siwek, przeszło do etapu praktycznego – opowiada nauczycielka Mariola Lach. W etapie tym do zadań uczniów należało dokonać wymeldowania gościa z hotelu z zachowaniem obowiązujących procedur oraz omówić, uzgodnić i przyjąć od gościa zamówienie na imprezę weselną.

  Dominika otrzymała zaszczytny tytuł MISTRZA HOTELARSTWA W REGIONIE ŁÓDZKIM 2023 oraz voucher na kolację dla 2 osób w hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi.

  Serdecznie gratulujemy.

  Udostępnij