• News will be here
  • Janina Rosińska wybiegała pięć medali na mistrzostwach świata w Toruniu.

Niedawno pisaliśmy o rewelacyjnym występie naszej biegaczki Janiny Rosińskiej w halowych Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce masters w Toruniu, gdzie zdobyła trzy złote medale. Pabianiczanka ponownie wystąpiła w Toruniu, tym razem w 9. Halowych Mistrzostwach Świata Masters w lekkiej atletyce, które rozgrywano od 26 marca do 1 kwietnia. Rosińska została multimedalistką tych mistrzostw, zdobywając aż pięć medali cztery złote i jeden brązowy w kategorii W85.

Brązowy medal wywalczyła w biegu na 60 metrów z czasem 14,29 s. Najlepsza w tej kategorii była Brazylijka, a druga – Brytyjka. Potem już tylko i wyłącznie lepiej. W każdym starcie Rosińska była bezkonkurencyjna. W biegu na 200 metrów zwyciężyła z czasem 54,87 s. Na 400 metrów złoto wywalczyła w czasie 2:52,36. Z trzeciego złotego medalu cieszyła się po zwycięstwie w sztafecie mieszanej 4×200 metrów. Polska grupa w składzie: Janina Rosińska, Ewa Frąckowiak, Tomasz Osobka i Czesław Pluszczewski, dystans pokonała w czasie 6:01,87. Ostatni złoty krążek pabianiczanka wywalczyła w crossie na 6 kilometrów, uzyskując czas 1:12,19 h.

– Jestem bardzo zadowolona ze startu w tych mistrzostwach. Nie spodziewałam się, że uzyskam tam aż tak dobre wyniki. Cztery złote medale i jeden brązowy to szczyt marzeń. Tym bardziej że konkurencja była duża. Startowali najlepsi zawodnicy z 88 krajów – mówi szczęśliwa Janina Rosińska.

Miłą niespodzianką dla niej był przyjazd na MŚ do Torunia przedstawicieli Związku Nauczycielstwa Polskiego, oddział Pabianice.

– Nie dość, że przyjechali i dopingowali mnie, to po zawodach odwieźli do Pabianic, za co jestem im ogromnie wdzięczna – dodała biegaczka.

Rosińska przed zawodami bardzo dużo trenowała, co przyniosło świetne efekty.

– Ten start i medale mistrzostw świata to prezent, jaki sobie zrobiłam z okazji 87. urodzin, które będę obchodzić już 30 kwietnia – pochwaliła się nam.

Następne zawody, w których weźmie udział 31 sierpnia, to mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce masters, a w przyszłym roku… kolejne mistrzostwa świata.