• News will be here
 • Wielkanoc to czas spędzony z rodziną, najbliższymi. Świętować tę piękną uroczystość można także w gronie osób, które łączy… miłość do swojej miejscowości. Tak właśnie było w Gminnym Domu Kultury w Bychlewie, gdzie 25 marca odbył się pokaz stołów wielkanocnych połączony ze spotkaniem świątecznym.

  Rozpoczęło się od uroczystego powitania oraz otwarcia spotkania przez przewodniczącą KGW w Bychlewie – Wandę Śpionek.

  Bardzo dziękuję, że przyjęliście państwo zaproszenie na pokaz stołów wielkanocnych rozpoczęła  gospodyni.

  Wśród zaproszonych gości byli m.in.: wójt gminy Pabianice Marcin Wieczorek, przewodniczący gminy Pabianice Jerzy Błoch, były wójt Henryk Gajda, przewodnicząca rady kobiet Jadwiga Kraska, proboszcz parafii NMP ks. Mariusz Bradło oraz członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Pabianice.

  Po kilkuletniej przerwie, kiedy nie organizowaliśmy tego typu spotkań przedświątecznych, z prawdziwą radością przyjechałem  tutaj do Bychlewa, żeby spędzić z wami te kilka godzin i spróbować tych fantastycznie kolorowych potraw. Jestem niezwykle szczęśliwy, że wracamy do normalności! – powiedział wójt Macin Wieczorek. Zdaję sobie sprawę, że przygotowanie tego typu imprezy nie jest proste, wymaga wiele wysiłku, pomysłów, jak najpiękniej zaprezentować stół. Dlatego chciałem serdecznie podziękować wam wszystkim, drogie panie, za to, że włożyłyście tyle serca i pracy w przygotowanie tych fantastycznych potraw. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim przewodniczącym kół gospodyń wiejskich gminy Pabianice za to, że dzięki waszym organizacjom i działaniom widać, że chcecie nadal się angażować. Pomimo trapiących nas w ostatnich latach przeciwności, wychodzimy na prostą i właśnie za to bardzo serdecznie wam dziękuję i apeluję, by utrzymać ten trend. Szczególnie dziękuję pani przewodniczącej oraz członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich z Bychlewa.

  Następnie głos zabrał wójt Henryk Gajda, również składając zgromadzonym najlepsze życzenia na zbliżające się święta Wielkiej Nocy. Proboszcz parafii NMP powiedział zaś: Szczęść Boże wszystkim. Poczytuję sobie za ogromne wyróżnienie, że zostałem zaproszony jako nowy proboszcz, który jeszcze niczym sobie nie zasłużył w Bychlewie i parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za zaproszenie. Zastanawiałem się, co mogę powiedzieć i przypomniałem sobie, co ostatnio Polacy napisali na plakacie i były to słowa papieża:Czym jest solidarność ludzi? To jest jeden z drugim, nigdy jeden przeciw drugiemu. Kiedy na was patrzę, drogie panie i panowie, to myślę, że tu jest autentyczna solidarność, życzliwość, uśmiech. Dobrze też, że stoły pełne. Możemy spotkać się przy sutych stołach, za co dziękuję paniom organizatorkom i niech wam Pan Bóg błogosławi!

  Po tych słowach nastąpiła krótka wspólna modlitwa i posiłek – tradycyjny barszcz biały z białą kiełbasą, jajka oraz świąteczne wypieki.

  W sobotę nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu „Więcej warzyw, owoców, kwiatów i zdrowej żywności”. Henryk Gajda, pełniący funkcję przewodniczącego komisji konkursowej, wręczył nagrody: KGW Bychlew, KGW Górka Pabianicka, KGW Konin-Majówka, KGW Kudrowice, KGW Pawlikowice, KGW Piątkowisko, KGW Rydzyny i KGW Żytowice. Podziękowania skierowano również do organizatorek ostatniej edycji konkursu: Jadwigi Kraski, Haliny Piątkowskiej i Danuty Gałczyńskiej.

  Na koniec złożono sobie świąteczne życzenia, po czym biesiadowano przy suto zastawionych stołach.

  Udostępnij