• Zapraszamy dzisiaj do sąsiedzkiego sprzątania naszego miasta. Zapewniamy worki, rękawiczki i… świetną atmosferę – zachęcają lokalni politycy.

  22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. To okazja, żeby rozejrzeć się w około i pozbierać to, co szpeci i zaśmieca naszą okolicę.

  Nie pierwszy raz i nie ostatni zapraszamy do wspólnego sprzątania Pabianic mówi Aleksandra Stasiak, radna Rady Miejskiej. – Spotkajmy się i razem pozbierajmy śmieci.

  Łączymy siły dla wspólnego dobra. Do akcji włączają się radni miejskiego i powiatowego Koalicyjnego Klubu Radnych, a także Lewica, Blok Samorządowy Razem i Platforma Obywatelska wylicza Gabriel Grzejszczak, radny Rady Miejskiej.

  Od kiedy sprzątamy Ziemię? W 1969 roku John McConnell taki pomysł zgłosił na konferencji UNESCO.  21 marca 1970 roku ogłoszono po raz pierwszy na świecie Dzień Ziemi w San Francisco. Minęło aż 39 lat, gdy ONZ w 2009 roku ogłosiło dzień 22 kwietnia jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.

  Akcje sprzątania świata są nie tylko dobrym sposobem na poprawę stanu otoczenia i zmniejszenie negatywnego wpływu człowieka na przyrodę, ale są również okazją na edukowanie młodzieży oraz społeczeństwa o odpowiedzialnym podejściu do środowiska  mówi Anna Bujacz, radna Rady Powiatu Pabianickiego.

  Na wspólne sprzątanie ziemi radni Koalicyjnego Klubu Radnych zapraszają mieszkańców wraz z rodzinami w dzisiaj, 15 kwietnia, o godz. 11.00.

  Sprzątać będziemy Bulwar Kruschego, otoczenie amfiteatru w Parku Wolności oraz ulicę Szpitalną na odcinku od Myśliwskiej do Chabrowej – dodają radni.

  Udostępnij

  REKLAMA
  STAROSTWO
  REKLAMA
  NAJNOWSZE WYDANIE

  REKLAMA

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA