• Tyle udało się wywalczyć UKS Azymut Pabianice podczas I rundy Klubowych Mistrzostw Polski w Biegu na Orientację w dniach 21 – 23 kwietnia.

W Nysie na terenie Fortu Prusy rozegrany został bieg sprinterski, który zdecydowanie różnił się od sprintów rozgrywanych w ostatnim czasie. Nieregularne zabudowania, utrudniona przebieżność, trudny wybór wariantów, teren parkowy – to wszystko sprawiło, że nie było łatwo i przewidywalnie. Świetnie poradziło sobie w tym nietypowym sprincie aż 6 naszych zawodników, zdobywając miejsca medalowe. Hanna Pabich, Julia Krempińska i Maria Pabich były drugie, a Kaja Młynarczyk, Mariusz Pabich i Łukasz Gryzio wywalczyli miejsce trzecie. W TOP 6 miejsca zajęli też: Marta Mazur, Adam Wiśniewski, Łukasz Łubisz i Katarzyna Konc.

Drugiego dnia rywalizacja przeniosła się do Głuchołazów, gdzie rozegrano bieg klasyczny. Tym razem biegacze zmagali się głównie z dużymi przewyższeniami i utrudnioną przebieżnością, a najlepiej z naszych poradził sobie Tomasz Pabich, który wywalczył złoty medal. Julia Krempińska i Łukasz Gryzio zdobyli srebro. Cenne punkty dla klubu i miejsca w pierwszej szóstce zdobyli: Marta Mazur, Maria Pabich, Katarzyna Konc, Franciszek Krempiński i Oskar Wesołowski.

Trzeciego dnia ponownie w Nysie, na terenie Fortu 2 rozegrany został bieg sztafetowy. Na poligonie wojskowym walka była ostra. Przedzieranie się między wszechobecnymi kolcami, utrzymanie kierunku i wyczucie odległości było największą trudnością tego terenu. Najlepiej z naszych sztafet poradzili sobie, zdobywając brązowe medale w kategoriach: M14 (Hania Pabich, Adam Wiśniewski, Łukasz Łubisz), M18 (Maciej Sztranek, Oskar Wesołowski, Franciszek Krempiński) i M105 (Tomasz Tkaczuk, Michał Łubis, Łukasz Gryzio).

II runda Klubowych Mistrzostw Polski odbędzie się jesienią.