• Działacze Nowej Lewicy zapraszają mieszkańców do wspólnego świętowania 1 maja.

  Po pandemicznej przerwie Nowa Lewica wraca do organizacji rajdów rowerowych związanych z obchodami Międzynarodowego Święta Pracy oraz rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

  Rajd rowerowy wystartuje w poniedziałek, 1 maja, o 10.00 na Lewitynie. Pół godziny wcześniej, o 9.30, odbędą się zapisy chętnych. O 12.00 rowerzyści dotrą na metę, by świętować. 

  Trasa poprowadzi przez ul. Bugaj do Kopernika, Piotra Skargi do Granicznej. Dalsze etapy rajdu to: Prawda i Czyżeminek (do parku leśnego). W tym miejscu przewidywane są niespodzianki. Kolejny etap rajdu wiedzie w stronę Rydzyn, przez ul. 20 Stycznia, skąd uczestnicy kierować się będą do ronda. Dalej podążą ul. Waltera Jankego na Lewityn.

  Po rajdzie rowerowym na cyklistów czekać będzie ciepły poczęstunek, a dla najmłodszych uczestników słodkie niespodzianki. W tym roku odbędzie się również quiz z wiedzy o Unii Europejskiej i o Święcie Pracy. Dla wszystkich biorących udział w konkursie przewidziane są upominki majówkowo-rowerowe, czyli takie, które umilą długi weekend.

  Na temat innych sposobów świętowania przez Nową Lewicę wypowiedział się Marek Gryglewski: – Obchody pierwszomajowe zawsze były związane ze składaniem kwiatów pod Pomnikiem Bojowników o Wyzwolenie Społeczne i Narodowe na Starym Rynku. Niestety, wiemy, jaka jest obecna sytuacja. Pomnika nie ma już w przestrzeni publicznej. My, jako Lewica, nie zamierzamy się poddawać. Będziemy walczyć o możliwość wspominania o tym, że kiedyś stał tam pomnik, który został wzniesiony na cześć ludzi walczących o Polskę. Z racji tego, że nie będzie możliwości złożenia kwiatów na Starym Rynku, podjęliśmy decyzję, że wiązanki zostaną złożone na cmentarzu komunalnym przy pomniku PPS i pod tablicą na ulicy Bohaterów. Myślę, że warto się z nami spotkać.

  foto: red.

  Udostępnij

  REKLAMA
  STAROSTWO
  REKLAMA
  NAJNOWSZE WYDANIE

  REKLAMA

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA