• Od 12 do 14 maja w Woli Krzysztoporskiej odbywały się Mistrzostwa Polski U-15 w zapasach w stylu klasycznym. Dodatkowym celem zawodów było wyłonienie reprezentantów Polski na Mistrzostwa Europy U-15, więc stawka była podwójnie wysoka.

  Tomasz Olejniczak, zawodnik ASW Nelson Pabianice, był w gronie faworytów w  kategorii wagowej do 68 kg. Wygrał dwa pierwsze pojedynki. W pierwszej rundzie pokonał na plecy Damiana Kaciniela, zawodnika Agros Żary. W drugiej walce po dwóch efektownych suplesach wygrał przez przewagę techniczną z Bartoszem Klimem z KS Wschód Białystok.

  W walce półfinałowej z Wiktorem Rumianem z ZKS Koszalin po doskonałym początku, kiedy prowadził już 7:0 i trzymał swojego przeciwnika na plecach, w drugiej rundzie całkowicie się pogubił, a jego przeciwnik narzucił swój styl walki i zaczął odrabiać straty. Tuż przed samym końcem walki Olejniczak osłabł z sił i wpakował się na swoje plecy, ostatecznie przegrywając walkę przez tusz (położenie na plecach)… 4 sekundy przed końcem czasu przy stanie punktowym 9:8 dla Tomka.

  Wszyscy to przeżyliśmy, ale pozostała nam jeszcze walka o trzecie miejsce w niedzielnej rundzie finałowej mówił trener Mariusz Łechtański.

  W starciu o brąz z Krzysztofem Luberą (ULKS Karkonosze) popularny w klubie ,,Olej’’ zaczął z małymi trudnościami, może jeszcze żyjąc sobotnią porażką. Jednak w drugiej rundzie już ,,odpalił’’ i szybko zmusił przeciwnika do błędu, po którym położył go na plecy i wywalczył swój drugi w życiu brązowy medal Mistrzostw Polski.

   – Jako ciekawostkę należy dodać, że w walce finałowej kat. 68 kg Rumian spotkał się z faworyzowanym Olgierdem Nowickim z KS Sobieski Poznań. W porównaniu do Tomka to Nowicki od początku walki miał problemy z Rumianem, który jeszcze przed upływem pierwszej rundy uporał się z Olgierdem i wygrał walkę, kładąc przeciwnika na plecy dodał trener. Można powiedzieć, że odjechała nam duża szansa. Jednak patrząc obiektywnie, to rok temu nawet nie marzyliśmy o medalu imprezy tej rangi, a w tym już po cichu celowaliśmy w złoto. Idąc tym tropem, Tomek w Nelsonie w krótkim czasie zrobił ogromne postępy i z cierpliwością będziemy pracować nad dalszym rozwojem i przyszłymi wynikami tego i innych zawodników.

   W zawodach wzięło udział jeszcze pięciu zawodników Nelsona: Mieszko Makowski kat. do 41 kg (XI m.), Igor Bartnik kat. 48 kg (XV m.), Fabian Majchrzak kat. 57 kg (XXIII m.), Milan Fuks kat. 68 kg (XIV m.) oraz Bartosz Gołaszewski kat. 85 kg (IX m.).

   Na mistrzostwach wystartowało 170 zawodników z 42 klubów z całej Polski. Drużynowo ASW Nelson uplasował się w środku stawki ex aequo na  miejscu 19-25.

  ***

  Akademia Sportów Walki Nelson w Pabianicach zaprasza wszystkich chłopców i dziewczynki  od  6. roku życia na wspólne treningi zapaśnicze do hali sportowej SP nr 15 przy ul. Orlej 1. Grupa początkująca 6-8 lat: trener Bogusław  Bandzierz tel. 504-985-677, grupa średnio zaawansowana 9-11 lat: trener Przemysław Raźny tel. 607-226-477 oraz grupa starsza: trener Mariusz Łechtański tel. 792-016-788. Więcej informacji na  Facebooku: Zapasy ASW Nelson Pabianice.

  Udostępnij