• Pabianiccy policjanci zatrzymali 41-latka podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

  W piątek, 12 maja, około godz. 19.30 dyżurny konstantynowskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na trawniku. Z treści wynikało, że na ulicy Łódzkiej w Konstantynowie ma znajdować się osoba upojona alkoholem.

  Ponieważ z mężczyzną nie można było nawiązać kontaktu, policjanci wezwali do pomocy zespół ratownictwa medycznego. Następnie 37-latek został karetką przetransportowany do łódzkiego szpitala. Tam okazało się, że konstantynowianin doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Śledczy prowadząc czynności w tej sprawie ustalili, że pokrzywdzony został przez napastnika dwukrotnie spoliczkowany i kopnięty w głowę. W wyniku tego działania, mężczyzna doznał wewnętrznego urazu. Sprawca nie udzielił mu pomocy i oddalił się z miejsca zdarzenia – relacjonuje sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.

  Wkrótce potem policjanci zatrzymali agresora, którym był 41-letni mieszkaniec Konstantynowa Łódzkiego. Meżczyzna usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

  19 maja, na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Pabianicach zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu kara nie mniejsza niż 3 lata pozbawienia wolności.

  foto: policja

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *