• Większość studentów doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że dyplom ukończenia szkoły wyższej nie wystarczy, by zdobyć dobrą pracę. Istotne jest również zdobyte wcześniej doświadczenie zawodowe. To z kolei oznacza konieczność łączenia nauki z pracą. Jak jednak zrobić to w taki sposób, by zachować work-life balance i móc nadal rozwijać swoje pasje, a także spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi?

  Jak pogodzić studia z pracą? WSB sprzyja work-life balance

  Łączenie pracy zawodowej ze studiami – zwłaszcza dziennymi – może być sporym wyzwaniem. Wiele w tym wypadku zależy m.in. od grafiku zajęć. Jeśli student musi do późnych godzin wieczornych, każdego dnia w tygodniu, być na uczelni, to znalezienie pracy choćby na część etatu może okazać się zwyczajnie niemożliwe. W takiej sytuacji pozostaje praca w weekendy, co z kolei utrudnia znalezienie czasu na odpoczynek, rozwijanie własnej pasji czy spotkania z rodziną i przyjaciółmi. To natomiast może po jakimś czasie grozić przewlekłym zmęczeniem czy nawet wypaleniem zawodowym – dlatego tak istotne jest, by zadbać o właściwy work-life balance.

  Jak to jednak osiągnąć, jeśli komuś zależy zarówno na pracy, jak i na studiach? Rozwiązaniem może być znalezienie takich studiów, na których zajęcia realizowane są np. tylko w niektóre dni tygodnia lub wyłącznie w godzinach porannych. Taki grafik zajęć pozwala już zazwyczaj na znalezienie pracy na część etatu – i tym samym na zyskanie wolnych weekendów.

  Z potrzeby pogodzenia pracy i nauki na uczelni doskonale zdaje sobie sprawę Grupa Uczelni WSB Merito. Aż 85 proc. studentów WSB Merito (dawniej Wyższych Szkół Bankowych) łączy studia z pracą zawodową, co tylko udowadnia, że grafik zajęć jest zaprojektowany w taki sposób, by było to możliwe – bez szkody dla życia prywatnego.

  Studia w WSB w Łodzi: nowa uczelnia na mapie miasta

  Uczelnie WSB Merito mają swoje siedziby już w 11 miastach w Polsce, w tym od 2022 r. – również w Łodzi. Osoby, które chcą studiować w tym mieście, mają do wyboru m.in. takie kierunki jak finanse i rachunkowość, logistyka, design w biznesie, bezpieczeństwo wewnętrzne czy zarządzanie. Każdy z tych kierunków jest prowadzony zarówno w formie stacjonarnej jak i niestacjonarnej. Więcej o Uniwersytecie WSB Merito w Łodzi, dostępnych kierunkach i warunkach studiowania można dowiedzieć się ze strony https://www.merito.pl/lodz/.

  Oprócz tego Uniwerytet WSB Merito w Łodzi prowadzi również studia podyplomowe. „Podyplomówki” cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza ze strony osób, które myślą o przebranżowieniu się lub poszerzeniu swoich kompetencji w wybranej dziedzinie.

  Dodatkowym atutem studiów w WSB Merito w Łodzi jest duży nacisk ze strony uczelni na rozwijanie u studentów praktycznych umiejętności. To pozwala im na zdobycie pracy w wymarzonej branży już podczas studiów.

  Artykuł sponsorowany

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *