• Dzisiaj, 25 maja, w siedzibie ZWiK-u odbyło się spotkanie dla mediów, na którym przedpremierowo zaprezentowano dwa filmy promujące bezpieczne spędzanie czasu nad wodą.

  Nad obiema produkcjami, które powstały w ramach projektu „Woda i lokalne środowisko ponad wszystko”, czuwała Fundacja Rap Lokal z jej prezesem Krzysztofem „Este” Łyszkowskim na czele.

  Pierwszy film skierowany do młodszych odbiorców (klasy I-III) to teledysk do piosenki pt. „Woda”, którą wykonała zwyciężczyni Idolka  – Viktoria „Tori” Pawelska wraz z „Este”. Słowa powstały we współpracy z 7-letnim Stasiem (to on napisał refren). Ujęcia kręcone były na Lewitynie, Strzelnicy i w parku Słowackiego, zgodnie z treścią utworu. 

  Drugie wideo skierowane jest do młodzieży i starszej publiczności. Za scenariusz (wraz z partnerką Zuzanną Szcześniewską), zdjęcia, montaż, efekty specjalne i muzykę odpowiada prezes Fundacji Rap Lokal, czyli Krzysztof „Este” Łyszkowski. Na koniec zamieszczono piosenkę w wykonaniu Agaty Radek pt. „Krzyk”.

  I teledysk, i film od początku do końca są pabianickimi produkcjami. Klip kręcony był przez jeden dzień, wideo zaś przez tydzień. Wcześniej odbyły się dwa spotkania castingowe. 

  W tych produkcjach zawarliśmy parę ważnych aspektów. Po pierwsze, kwestię bezpieczeństwa nad wodą i spożywania alkoholu, bo to główna przyczyna utonięć. Po drugie, kwestię rozpalania ognisk na otwartych przestrzeniach, w parkach i lasach – powiedział Krzysztof Rąkowski, przedstawiciel ZWiK-u. – Przeprowadziliśmy wśród pabianiczan casting, najpierw na tekst, czyli refren piosenki, potem na udział w klipach.

  Aktorzy to m.in. członkowie Młodzieńczej Grupy Teatralnej Czarty Teatru z MOK-u. Produkcję wsparli też tancerze z grupy Ganesz czy wodniacy.

  Filmy będą pokazywane w szkołach. Zanim pojawią się na social mediach, swoją premierę będą miały najprawdopodobniej w kinie. Piosenka Wiktorii i „Este” zostanie zaprezentowana na sobotnich Dniach Powiatu (około godz. 17.30).

  Projekt „Woda i lokalne środowisko ponad wszystko” współfinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  1. Teraz taka moda, że muzyke się ogląda a nie słucha, tylko szkoda ZWIK promuje nieudaczników, zamiast dzieci, młodzież ze szkoły muzycznej.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *