• W II Liceum Ogólnokształcącym Dzień Dziecka obchodzono w innej formule niż zwykle. Nauczyciele, uczniowie i absolwenci spotkali się, aby rywalizować ze sobą w kilku dyscyplinach sportowych.

  Wydarzenie zorganizowali nauczyciele WF-u (Andrzej Papuga i Małgorzata Kasza) oraz absolwent II LO Gracjan A. Majewski, lider pabianickiego stowarzyszenia „Pracownia Pomysłów”.

  Już za chwilę kończę studia, kolejny etap w edukacji. Uznałem, że to dobry czas, żeby wrócić wspomnieniami do szkoły średniej. Spotkać się ze starymi znajomymi i nauczycielami. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę chwilę porozmawiać z kolegami i koleżankami, z którymi spędzałem czas na przerwach, a których nie widziałem od matury – mówi Gracjan A. Majewski.

  Główną atrakcją był mecz piłki siatkowej rozegrany między nauczycielami a absolwentami. Drużynę nauczycieli wspierał Krzysztof Habura, starosta pabianicki. Nie mogło zabraknąć także prezydenta Grzegorza Mackiewicza, który jest absolwentem II LO. Wydarzenie urozmaiciła tańcem grupa taneczna „Ganesz”.

  – Dobrze wspominam czasy, kiedy sam byłem uczniem tego liceum. Cieszę się, że mogę ponownie tu być. Szczególnie ciekawe były dla mnie rozmowy z nieco młodszymi kolegami-absolwentami, w których zestawialiśmy ze sobą i porównywaliśmy nasze wspomnienia z czasów uczęszczania do szkoły – powiedział prezydent Grzegorz Mackiewicz.

  Drużyna nauczycieli pokazała swój hart ducha i pokonała drużynę absolwentów 3:2.

  Udostępnij