• Dzisiaj, 2 czerwca, odbyła się konferencja prasowa w biurze senatorsko-poselskim Prawa i Sprawiedliwości. Konferencja dotyczyła „Polskiego Ładu” w powiecie pabianickim.

  W briefingu uczestniczył senator Maciej Łuczak, pełnomocnik okręgu nr 26 Krzysztof Ciebiada, poseł  Marek Matuszewski oraz radny powiatowy Jarosław Lesman.

  Przedstawienie dotychczasowych inwestycji rozpoczął Krzysztof Ciebiada: – W samym tylko powiecie pabianickim zPolskiego Ładuprzekazane zostało prawie 40 milionów złotych do gminy, miasta i powiatu. Ponad 200 milionów przekazane zostało na inwestycje związane z tramwajem. Około 40 milionów, które zostały przekazane gminom, aby powstawały drogi, hale sportowe i inwestycje samorządowe.

  Marek Matuszewski przedstawił dotychczasowe inwestycje o charakterze sportowym, czyli budowę hali w Konstantynowie Łódzkim i Pabianicach: – Będzie toperełkapowiatu pabianickiego, będzie można grać tam w piłkę ręczną i inne dyscypliny sportowe, które będzie można uprawiać w dobrych warunkach.To koszt 12 milionów złotych. 3,5 miliona zainwestowane zostały w halę na terenieMechanika. W Konstantynowie również powstanie nowe boisko i hala. Na budowę żłobka tam przekazano ponad 2 miliony złotych. Chcemy, aby dzieci miały dobre warunki. Podobne środki przekazywane na rzecz opiekunów żłobka. Nigdy w historii powiatu nie było przekazanych tak ogromnych pieniędzy.

  Senator Maciej Łuczak dodał: – Jeśli chodzi o miasto, ważne inwestycje drogowe, wymiana oświetlenia, budowa hali sportowej. Nie tylko duże miasta, jak Warszawa czy Łódź, powinny dostawać szansę i środki na rozwój.

  Tematem stała się również budowa szkoły na Zatorzu oraz składanie i rozpatrywanie wniosków związanych z inwestycjami w powiecie.

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  Możliwość komentowania została wyłączona.