• W tym roku  uroczyste pabianickie obchody 79. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego rozłożone zostały na dwie części – informuje starostwo powiatowe.

    W niedzielę, 30 lipca, o godz10.00 w kościele św. Mateusza odbędzie się uroczysta msza święta z udziałem władz samorządowych miasta Pabianic i powiatu pabianickiego oraz stowarzyszeń kombatanckich.

    We wtorek, 1 sierpnia, o godz. 16.45 na cmentarzu komunalnym w Pabianicach przy pomniku AK i Szarych Szeregów odbędzie się zbiórka władz samorządowych miasta i powiatu pabianickiego oraz stowarzyszeń kombatanckich, którzy złożą wiązanki kwiatów w hołdzie poległym powstańcom.

    O godz. 17.00 rozlegną się syreny dla upamiętnienia godziny „W”. Jednocześnie będzie to trening systemu alarmowego na terenie województwa łódzkiego. Nastąpi uruchomienie syren alarmowych emitujących ciągły dźwięk trwający 1 minutę. Emitowany sygnał dźwiękowy prosimy traktować jako trening sprawdzający działania systemu ostrzegania i alarmowania ludności, zachować spokój i nie podejmować żadnych dodatkowych działań.

    Udostępnij