• 1 lipca ruszyła Wakacyjna Kropla Krwi organizowana przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Rejonową Radę Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach.

  Podobnie jak w latach poprzednich, w poszczególnych tygodniach wakacji krew będzie można oddawać przede wszystkim na rzecz dzieci. W każdym tygodniu spośród oddających krew będzie losowana jedna osoba, która otrzyma w podarunku ufundowany przez darczyńców breloczek z grupą krwi.

  W tygodniu od 24 do 28 lipca oddawaliśmy krew na rzecz dzieci leczących się w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Krew oddały 102 osoby w ilości 45 litrów 900 ml, w tym 9 osób po raz pierwszy oraz 25 pań.

  Upominek wylosowała Julia Saktura. Breloczek z grupą krwi przesłany będzie pocztą.

  W tym tygodniu, od 31 lipca do 4 sierpnia, krew będzie można oddać na rzecz polskich żołnierzy rannych w czasie pełnienia misji pokojowych.

  Przypominamy, że krew można oddawać w punkcie pobrań w Pabianicach przy ulicy Jana Pawła II 5.

  – Prosimy, aby potencjalni krwiodawcy dokładnie śledzili godziny otwarcia punktu, bowiem z uwagi na sezon urlopowy i braki w personelu godziny działania punktu nie są stałe. Telefon do punktu pobrań 42 214-94-01 – podaje oddział rejonowy PCK.

  W sierpniu krew będzie zbierana jeszcze na rzecz strażaków rannych podczas akcji gaszenia pożaru (7-11 sierpnia); dla dzieci z całego świata rannych w wyniku działań wojennych (14-18 sierpnia, UWAGA! 15 sierpnia – święto – punkt pobrań będzie nieczynny); dla dzieci rannych podczas prac żniwnych (21-25 sierpnia) oraz dla wszystkich osób potrzebujących tego bezcennego leku (28-31 sierpnia).

  Patronat medialny nad akcją sprawuje tygodnik „Nowe Życie Pabianic”.

  Udostępnij