• Policjanci grupy „Speed” z KWP w Łodzi, wsparci funkcjonariuszami ruchu drogowego z ościennych jednostek, na autostradzie A2 prowadzili działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”.

  W poniedziałek, 31 lipca, w godzinach porannych na autostradzie A2 policjanci ruchu drogowego prowadzili kontrole stanu trzeźwości. Przede wszystkim skupiali się na kierowcach pojazdów ciężarowych oraz dostawczych typu „Bus”.

  W trakcie działań funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 1421 kierujących, w tym 931 kierowców pojazdów ciężarowych, eliminując z ruchu 2 kierujących w stanie nietrzeźwości.

  Nadrzędnym  celem tej akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, a tym samym zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem – mówi asp. Aneta Błędniak-Kałka z WRD KWP w Łodzi.

  Od początku wakacji policjanci ujawnili aż 505 nietrzeźwych kierujących.

  Każdy kierowca prowadzący samochód pod wpływem używek jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol przede wszystkim obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę nie tylko własnego zachowania, ale również  prędkości i odległości. Dlatego, by zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom związanym z jazdą pod wpływem alkoholu, policyjne kontrole trzeźwości będą prowadzone cyklicznie, a w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników dróg na terenie naszego garnizonu kontrole trzeźwości w czasie wakacji będą prowadzone na stałe co weekend – dodaje funkcjonariuszka.

  Udostępnij