• PCK wyłoniło krwiodawcę miesiąca. W lipcu został nim MAREK HOFMAN.

  Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu służby zdrowia na krew, Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża wraz z Rejonową Radą Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach oraz punktem pobrań Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział w Pabianicach promuje honorowe oddawanie krwi pn. KRWIODAWCA MIESIĄCA.

  W lipcu został nim Marek Hofman. Pierwszy raz oddał krew powodowany chęcią pomagania innym, wiedząc, że jest to lek, którego nie da się żadnym innym lekiem zastąpić. Do chwili obecnej oddał 11 litrów 700 ml krwi.

  Krwiodawca lipca zapewnia, że: – Dopóty krew będę oddawał, dopóki mi na to zdrowie pozwoli.

  Marek Hofman otrzymał, podobnie jak poprzedni krwiodawcy miesiąca, upominki ufundowane przez AFLOFARM Farmacja Polska sp. z o.o. oraz przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach.

  Akcja trwa nadal. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich, którzy już są krwiodawcami, oraz tych, którzy chcą nimi zostać, do wzięcia udziału. Każdy może zostać „krwiodawcą miesiąca”. Wystarczy wypełnić specjalne zgłoszenie, że chce się po zakończeniu miesiąca brać udział w losowaniu tego tytułu. Krwiodawca/krwiodawczyni, którego nazwisko zostanie komisyjnie wylosowane, otrzyma upominki ufundowane przez organizatorów oraz darczyńców. Jego nazwisko oraz zdjęcie zostaną podane do publicznej wiadomości na łamach tygodnika „Nowe Życie Pabianic”.

  Karty zgłoszeniowe są do pobrania w punkcie pobrań krwi w Pabianicach (ul. Jana Pawła II 5).

  Udostępnij