• W czasie dożynek gminy Pabianice (27 sierpnia) do puszek zebrano ponad 17 tysięcy złotych na leczenie chorej Martynki Stasiak.

  Zespół Retta, z którym zmaga się mała pabianiczanka, to zaburzenie neurorozwojowe, które wynika z uszkodzenia funkcji genu MECP2 położonego na chromosomie żeńskim X. Do typowych objawów zalicza się: utratę sprawności manualnej i zdolności mówienia, zaburzenia koordynacji ruchowej ciała, stereotypowe ruchy rąk, zgrzytanie zębami, problemy z kontaktami społecznymi, napady padaczkowe, problemy żołądkowe jelitowe i oddechowe, w późniejszym okresie skoliozy i przykurcze mięśniowe, mogą także wystąpić problemy kardiologiczne.

  Od miesięcy społecznicy i instytucje z okolicy mocno angażują się w pomoc dla chorej dziewczynki. Nie inaczej było w trakcie niedzielnych dożynek w gminie Pabianice. Do puszek trafiło 17.456,34 zł! Do tej sumy dorzucił się także Enej. Muzycy przekazali na rzecz Martynki cały dochód ze sprzedaży płyt i gadżetów zespołu, która prowadzona była w czasie imprezy w Bychlewie.

  Poniżej linki, pod którymi można poznać historię Martynki i wesprzeć jej leczenie.

  Zbiórka: https://www.siepomaga.pl/martyna-stasiak

  Fanpage: https://www.facebook.com/profile.php?id=100092180325238

  Grupa na FB: https://www.facebook.com/groups/262524199512439/

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  Możliwość komentowania została wyłączona.