• Zobaczcie, co dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 robiły w tym miesiącu.

  • „Poziomki” postanowiły w praktyce potwierdzić zdobytą wiedzę. W tym celu udały się na rynek. Chodząc od straganu do straganu, dzięki uprzejmości osób sprzedających mogły skonfrontować wygląd warzyw i owoców pokazywanych przez panie przedszkolanki na ilustracjach z ich rzeczywistym wyglądem. Okazało się, że widok takich owoców jak np. pigwa zaskoczył dzieci, mimo że większość tych zdrowych przysmaków nie miała przed nimi tajemnic. Mogły więc poszerzyć wiedzę o mniej znane rośliny z sadów i ogrodów warzywnych.

  Nie obyło się bez miłych niespodzianek. Przedszkolaki otrzymały od jednej z pań śliwki, które z przyjemnością zjadły w przedszkolu.

  • Kolejna atrakcja, jaka czekała na „Poziomki”, to spotkanie z policjantką, która 6 października odwiedziła przedszkole. W bardzo przystępny sposób przybliżyła dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się nie tylko w ruchu drogowym. Przedszkolaki mogły poznać specyfikę pracy policjanta, jak i przedmioty wspomagające jego pracę, jak chociażby krótkofalówka. Dużym zainteresowaniem cieszył się także wóz policyjny. Duże wrażenie na dzieciach wywarły sygnały dźwiękowe i migające światła.

  Okazało się, że po tym spotkaniu szeregi naszej policji mogą się w przyszłości zapełnić nowymi kandydatami.

  • Październik to też był czas na sadzenie tulipanów. Każda „Poziomka” własnoręcznie zasadziła cebulkę tego pięknego kwiatu, który każdej wiosny będzie ozdabiał przedszkolny klomb. To będzie także wspaniałe miejsce do obserwacji przyrodniczych.

  Udostępnij