• W trakcie dzisiejszej sesji Rady Powiatu miano wybrać nowego starostę. Obrady jednak przerwano…

    Krzysztof Habura jest jedynym kandydatem na posła startującym w minionych wyborach parlamentarnych z Pabianic i powiatu, który dostał się do sejmu. Wczoraj (25 października) po raz pierwszy zasiadł w sejmowych ławach w czasie sesji wprowadzającej dla nowych parlamentarzystów. Dziś posłowie-debiutanci odbiorą zaświadczenia o wyborze.

    Po rezygnacji Krzysztofa Habury z pełnienia funkcji starosty w trakcie dzisiejszej sesji Rada Powiatu Pabianickiego miała wybrać nowe władze. Po przyjęciu kilku uchwał obrady jednak… przerwano. W imieniu Koalicyjnego Klubu Radnych taki wniosek formalny złożył radny Łukasz Stencel.

    Za przerwaniem sesji było 14 radnych (Henryk Brzyszcz, Anna Bujacz, Henryk Gajda, Jarosław Habura, Arkadiusz Jaksa, Paweł Kania, Ewa Lewandowska, Andrzej Owczarek, Anna Pierzchała-Gładysz, Łukasz Stencel, Jadwiga Wadowska-Gryzel, Florian Wlaźlak, Maria Wróbel). Jeden się wstrzymał (Robert Rządziński), a 6 było przeciwnych (Grzegorz Hanke, Jarosław Kosmala, Jarosław Lesman, Tomasz Pierzchała, Krzysztof Waligórski, Marcin Wolski).

    Sesja będzie kontynuowana we wtorek, 31 października, o godz. 10.00.

    Udostępnij