• Wczoraj (30 października) przy gmachu Dworu Kapituły Krakowskiej odbyła się akcja sadzenia róż. Za łopaty chwycili radni miejscy z klubu koalicyjnego i prezydent Grzegorz Mackiewicz.

  W sadzeniu 160 róż uczestniczyli także: wiceprezydent Marek Gryglewski, naczelnik wydziału ochrony środowiska UM Agnieszka Pietrowska oraz przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Rąkowski.

  Jakiś czas temu ustaliliśmy, że będziemy mieli swój wkład w remont ulicy Zamkowej. Dzięki pomysłowi m.in. Agnieszki Pietrowskiej zadeklarowaliśmy się, że wsadzimy na tym terenie róże – wyjaśnił cel spotkania prezydent Grzegorz Mackiewicz.

  Szczegóły akcji przedstawiła naczelnik wydziału ochrony środowiska i koordynatorka akcji Agnieszka Pietrowska: – Przygotowaliśmy 160 sadzonek róż rabatowych Hommage a Barbara. Jest to róża, która będzie kwitnąć na bordowo. Jej kwiaty utrzymują się od czerwca do późnego października. Mam nadzieję, że kwiaty będą cieszyły oko.

  Dzięki różom będzie w Pabianicach jeszcze piękniej, co zaakcentowała radna Joanna Kupś: – Chodzi nam o to, by Pabianice jako najpiękniejszy kwiat wśród miast miał swoją reprezentację różaną. Ma być pięknie i kolorowo.

  Nie skończyło się tylko na deklaracjach – ochoczo przystąpiono do przygotowywania terenu do wsadzenia róż w wyznaczonych miejscach, rozkopując szpadlami ziemię. Wszyscy zajmowali się swoją pracą z zaangażowaniem. Ich poczynania nadzorowała naczelnik Pietrowska.

   – Jako stary ogrodnik, mogę powiedzieć, że jestem dumny – stwierdził prezydent.

  Nie możemy się już doczekać, aż zakwitną!

  Udostępnij