• Zastanawiasz się nad zakupem gruntu pod lokal użytkowy? W sieci, gazetach i biurach nieruchomości znajdziesz mnóstwo ogłoszeń o sprzedaży działek. Pojawia się jednak pytanie, które z nich okażą się wartościową inwestycją. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań.

  Oferty sprzedaży działek – które z nich wziąć pod uwagę?

  Widzisz różnorodne oferty sprzedaży działek lub sprzedaży lokali? To bardzo kuszące inwestycje. Niektóre z nich mają niezwykle korzystną cenę. Czy jednak każda okaże się przyszłościową lokatą kapitału? Jak pokazują przykłady wielu przedsiębiorców, zakup lokalu bądź gruntu niekiedy może wiązać się z „utopieniem” funduszy. Na jakie więc nieruchomości postawić? Zwróć uwagę przede wszystkim na lokalizację działek. Te, które znajdują się na uboczu małych miejscowości i nie mają dobrej drogi dojazdowej, najlepiej od razu odrzucić. Co więcej, staraj się wybierać działki na sprzedaż, które są ulokowane w atrakcyjnych miejscach, np. blisko osiedli czy domów jednorodzinnych zorganizowanych w zwartej zabudowie.

  Sprzedaż działki – jakie ogłoszenie wybrać?

  Sprzedaż działki nie jest łatwym zadaniem. Jak się okazuje, zakup gruntu również może być trudną decyzją, zwłaszcza jeśli ma to być działka pod lokal użytkowy. Jak wspomniano wcześniej, najlepsze nieruchomości to te, które są zlokalizowane w atrakcyjnych miejscach, do których mogą szybko i łatwo dostać się potencjalni klienci lokali usługowych. Musisz również zastanowić się, co będzie bardziej opłacalne – czy poszukiwać działki na sprzedaż, czy też odpowiedzieć na ogłoszenie o sprzedaż lokalu. Być może druga opcja będzie korzystniejsza. Nie będziesz musiał przejmować się budową, która pociąga za sobą duże koszty.

  Wybierz atrakcyjne działki na sprzedaż i rozpocznij współpracę z zaufanymi przedsiębiorcami

  Kupno działki lub lokalu użytkowego to pierwszy krok do intratnej inwestycji. Następnie nowy właściciel nieruchomości musi poszukać zainteresowanych wynajęciem lokalu. Na taką ofertę chętnie przystają zarówno prywatni przedsiębiorcy, jak i duże sieci franczyzowe. Podczas wyboru współpracownika kieruj się nie tylko zyskami, lecz także zaufaniem. O wiele bezpieczniejszy może okazać się najem przez dużą firmę niż początkującego przedsiębiorcę, który prowadzi ryzykowny biznes.

  Komu wynająć lokal użytkowy?

  Zastanawiasz się, komu wynająć lokal użytkowy? Świetnym pomysłem może okazać się współpraca z Żabką. To dynamicznie rozwijająca się sieć franczyzowa, która co miesiąc poszukuje średnio 50 lokali pod prowadzenie sklepów. Firma podpisze z Tobą umowę wynajmu na okres 10 lat w swoim imieniu. To zabezpieczenie Ciebie i franczyzobiorcy. Dodatkowo Żabka osobiście zajmie się adaptacją lokalu pod sklep. Nie będziesz musiał przejmować się remontami. Co ważne, sieć stara się ustalić czynsz korzystny dla obu stron. Rozważasz taką współpracę? Dowiedz się, jakie warunki powinien spełniać lokal pod Żabkę. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz na stronie franczyzodawcy.

  Udostępnij