• 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zgromadził w Centrum Handlowym „Tkalnia” tłumy pabianiczan. Kwota deklarowana na koncie naszej Orkiestry na godz. 22.00 wyniosła ponad 200 tysięcy złotych. Czy i w tym roku pobijemy rekord?

  Atrakcje przygotowane przez pabianicki sztab WOŚP przyciągnęły do „Tkalni” licznych mieszkańców. Od południa na terenie Centrum Handlowego trwał MiniFinał, w trakcie którego podziwiać można było m.in. występy taneczne.

  O godz. 16.00 na scenie głównej rozpoczął się orkiestrowy koncert finałowy. Wystąpili m.in. Matching Rebels i Wydział Diagnostyki (zwycięzcy eliminacji zespołów).

  O 18.00 publiczność rozgrzała gwiazda wieczoru, czyli Sławomir. Wraz ze swoją małżonką Kajrą zaśpiewał swoje największe hity, m.in.: „Megierę”, „Będę z nią”, „Totalny love”. Nie zabrakło oczywiście utworu „Miłość w Zakopanem” . Pabianiczanie przy rock-polo bawili się wybornie.

  Między występami odbywały się orkiestrowe licytacje, które prowadził charyzmatyczny Piotr Chrabelski. Pod młotek poszedł (za 300 zł) m.in. WOŚP-owy kubek podpisany przez Jurka Owsiaka wystawiony na licytację przez prezydenta Grzegorza Mackiewicza. Za 700 złotych natomiast poszła koszulka z podpisami piłkarzy kadry narodowej w piłkę nożną – podarowana przez starostę Jacka Wróblewskiego. Wylicytował ją podczas piątkowego meczu piłki nożnej pomiędzy sztabem WOŚP a jego Przyjaciółmi.

  Na koniec odbyła się najważniejsza orkiestrowa licytacja, czyli ta dotycząca pabianickiego Złotego Serduszka. Zaprojektowała je, jak w poprzednich latach, firma jubilerska Och!. Powstawało we Włoszech, ma wymiary 2,6×2,6 cm, waży 5,900 g i wykonane jest z 14-karatowego złota. Ostatecznie, po długiej i emocjonującej walce serce sprzedano ostatecznie za 7.000 złotych. Wylicytował je pan Radosław.

  Płytka ceramiczna firmy Paradyż z logo WOŚP oraz autografem Jurka Owsiaka (jedna z 20 wyprodukowanych na tę okazję) wylicytowano za 5.000 złotych.

  Imprezę zakończyło światełko do nieba w formie pokazu laserowego.

  32. Finał WOŚP odbył się pod mottem: „Tu wszystko gra OK!”. Cel z kolei: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. W ciągu 31. Finałów Orkiestra zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń.

  Czy i w tym roku pobijemy rekord? Wszystko na to wskazuje. Na godz. 22.00 kwota deklarowana na koncie naszej Orkiestry wyniosła ponad 200 tysięcy zł. W zeszłym roku w ramach WOŚP zebraliśmy ostatecznie 407.684,54 zł.

  Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej! Siema!

  Udostępnij