• Policjanci zatrzymali 32-latka, który wsiadł za kółko mając ponad promil alkoholu w organizmie. Pabianiczanin wpadł podczas kontroli prędkości, którą przekroczył w terenie zabudowanym o 41 km/h. Na tym jednak lista jego przewinień się nie zakończyła…

  11 lutego pabianiccy policjanci z wydziału ruchu drogowego pełnili służbę patrolową z wykorzystaniem ręcznego miernika prędkości. Około godz. 11.40 na ul. Łaskiej zauważyli pojazd marki BMW, który już na pierwszy rzut oka poruszał się zbyt szybko.

  Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziło posiadane przez nich urządzenie, które wskazało, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 41 kilometrów. Na domiar złego wykroczenie zostało popełnione w terenie zabudowanym. Ponadto podczas kontroli drogowej okazało się, że 32-letni kierujący posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Na tym jednak nie zakończyła się lista jego przewinień – relacjonuje  sierż. sztab. Agnieszka Jachimek, rzeczniczka pabianickiej policji. 

  Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

  Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze nałożyli na niego również mandat karny w związku z popełnionym wykroczeniem.

  Jakby tego było mało, sprawdzenie w policyjnych bazach danych wykazało, że 32-latek jest poszukiwany. Po wykonanych czynnościach trafił do aresztu śledczego, gdzie odbędzie zasądzoną mu karę.

  foto: policja

  Udostępnij