• Powiatowy Urząd Pracy w Pabianicach od 2014 roku realizuje Krajowy Fundusz Szkoleniowy, który jest wsparciem pracodawców z terenu powiatu pabianickiego w podnoszeniu ich kwalifikacji zawodowych oraz pracowników.

  Korzystanie z KFS to doskonały sposób na uzyskanie nowych, poszukiwanych na rynku pracy kwalifikacji czy uprawnień, ukończenie studiów podyplomowych czy kursu językowego. W ramach tego funduszu od 2014 roku do końca 2023 wydatkowaliśmy ponad 10 milionów złotych na rzecz pracodawców – mówi dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pabianicach Magdalena Werstak.

  – To inwestycja w rozwój gospodarczy naszego powiatu. Od 2014 roku, to jest od początku mojej pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pabianicach, inicjuję wszelkie działania urzędu skierowane do sektora przedsiębiorstw. Jako dyrektor urzędu od 2019 roku włożyłam wiele wysiłku w rozwijanie KFS. Chciałabym, aby urząd pracy nie kojarzył się wyłącznie ze wsparciem osób bezrobotnych. Wciąż nie każdy wie, że pracodawcy także mogą ubiegać się w PUP o pomoc – mówi Magdalena Werstak.

  Praca urzędników PUP w Pabianicach została doceniona przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w 2020r. Urząd jako nieliczny w Polsce otrzymał wyróżnienie za efektywne wykorzystanie środków KFS w 2019r.

  – Cały czas jesteśmy w czołówce urzędów pracy w województwie łódzkim w realizacji tej formy wsparcia. Na rok 2024 otrzymaliśmy na KFS prawie 2 miliony złotych. Spośród 22 PUP w województwie łódzkim jesteśmy na drugim miejscu po Łodzi pod względem otrzymanych środków – mówi dyrektor Werstak. – Jest to dla nas powód do zadowolenia, ale i mobilizacja do skutecznej pracy na rzecz rozwoju lokalnej przedsiębiorczości.

  Aktualnie zakończył się nabór wniosków z KFS w PUP w Pabianicach. Złożono 414 wniosków na ponad 3,1 mln zł.

  – Podczas Dni Otwartych KFS, które odbyły się w styczniu i lutym, odwiedziło nasz urząd pracy wielu zainteresowanych tą formą wsparcia. Jak widać pracodawcy coraz chętniej korzystają z naszego wsparcia, co mnie bardzo cieszy. Udowodniliśmy, że jesteśmy przyjaznym i otwartym urzędem – cieszy się Magdalena Werstak. – Pragnę w tym miejscu podziękować wszystkim przedsiębiorcom, którzy obdarzyli nas zaufaniem i mam nadzieję, że będzie to element dobrej współpracy także w przyszłości. Jednocześnie zachęcam wszystkie firmy z powiatu pabianickiego do współpracy z naszym urzędem. Zapraszam do odwiedzania strony www.pabianice.praca.gov.pl oraz polubienia naszego profilu na FB https://www.facebook.com/PowiatowyUrzadPracywPabianicach/

  Udostępnij