• Lewityn po remoncie robi wrażenie na każdym, kto tam zawita. Mamy kąpielisko z plażą i drewnianą promenadą, wodny plac zabaw, park linowy oraz pumptrack dla rowerzystów. Jest ścieżka rowerowa i biegowa wokół stawów, siłownia plenerowa i plac street workout, boisko do piłki nożnej i siatkówki plażowej oraz zaplecze gastronomiczne. W ubiegłym roku żeglarze i harcerze wodniacy wprowadzili się do nowego budynku Centrum Sportów Wodnych.

    Pabianice mocno zainwestowały w rozwój infrastruktury sportowej. Na stadionie „Włókniarza” przy ul. Grota Roweckiego powstała nowoczesna bieżnia lekkoatletyczna, oczekiwana przez pabianickich biegaczy. Przy ul. Grabowej – wielofunkcyjna hala sportowa z pełnowymiarowymi boiskami do różnych dyscyplin sportu, z której korzystają na co dzień uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 i kluby sportowe. Doposażone zostały oba stadiony piłkarskie: PTC w nowe wiaty dla zawodników, bramki i monitoring, z kolei na „Włókniarzu” zamontowane zostały trybuny, wiaty i elektroniczna tablica wyników. Remont przeszło boisko Orlik przy Szkole Podstawowej nr 3. Rozpoczęły się przygotowania do budowy na terenie MOSiR-u pełnowymiarowego sztucznego boiska do gry w piłkę nożną.

    W ostatnich latach długość dróg rowerowych zwiększyła się trzykrotnie. Powstało 15 km asfaltowych tras, które biegną wzdłuż głównych ulic – Zamkowej, Warszawskiej, Łaskiej i Partyzanckiej. Wyposażone są w oznakowania, podpory i inne udogodnienia dla rowerzystów. Dodatkowo w kilkunastu miejscach w mieście można wypożyczyć rower publiczny.

    Po rewitalizacji Lewityna przyszedł czas na park Wolności, gdzie mamy już przebudowany amfiteatr z nową sceną i widownią, górkę aktywności dla dzieci czy oświetloną aleję, z której chętnie korzystają biegacze i rolkarze oraz nowe nasadzenia zieleni – mówi prezydent Grzegorz Mackiewicz.

    Bulwar im. Kruschego świetnie nadaje się do wypoczynku i małych imprez plenerowych, takich jak organizowany tam piknik z okazji Święta 3 Maja. Miejsce ma potencjał, ale wymaga remontu. Plany na zagospodarowanie terenu w poprzedniej kadencji pokrzyżowała zbyt wysoka oferta złożona przez wykonawcę. W 2021 r. miasto próbowało pozyskać dofinansowanie z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, ale rządowa komisja odrzuciła wniosek, tak samo jak na budowę boisk przy SP 5 i SP 17, remont ul. Widzewskiej i budowę szkoły na Zatorzu, tym samym odsuwając inwestycje w czasie. Małym krokiem do zmian na „bulwarach” są nowe nasadzenia zieleni zrobione na tym terenie.

    Udostępnij