• Pabianiccy policjanci zorganizowali w lutym spotkania z maturzystami. Zajęcia zostały przeprowadzone wspólnie z funkcjonariuszami wydziału doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

  To była akcja doborowa wśród maturzystów. Spotkania odbyły się w I i II Liceum Ogólnokształcącym oraz Zespole Szkół nr 1, 2 i 3.

  Młodzi mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda procedura rekrutacyjna, kto może pełnić służbę w niebieskiej formacji oraz jakie jest wynagrodzenie funkcjonariusza. Stróże prawa podkreślali, że, decydując się na wstąpienie w szeregi policji, ważna jest chęć niesienia pomocy innym ludziom oraz empatia – mówi sierż. sztab. Agnieszka Jachimek, rzeczniczka pabianickiej policji.

  Przypominamy, że najbliższym terminem przyjęć dla osób, które pozytywnie ukończyły proces rekrutacji, jest 4 marca.

  Zainteresowani służbą w szeregach pabianickiej policji mogą skorzystać z akcji „doborowy czwartek”. W każdy czwartek miesiąca w godz. 9.00 – 15.00 można przyjść do pabianickiej komendy przy ulicy Żeromskiego 18, by uzyskać informacje związane z procedurą kwalifikacyjną. Istnieje również możliwość złożenia dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia rekrutacji i uzyskania pomocy w ich wypełnieniu.

  foto: policja

  Udostępnij