• Rozpoczął się plebiscyt #SuperDzielnicowy 2024, który będzie jednym z wydarzeń realizowanych w 2024 roku w ramach wspólnej akcji społecznej Komendy Głównej Policji oraz Telewizji Puls #DzielnicaBEZstrachu.

  Akcji #DzielnicaBEZstrachu dedykowana jest strona internetowa dzielnicabezstrachu.pl, za pomocą której można oddać głos na swojego dzielnicowego, a promują ją aktorzy serialu kryminalnego „Dzielnica strachu”, który można oglądać na Puls 2. Są to: Andrzej Młynarczyk, który wspierał akcję w ubiegłym roku, Jasper Sołtysiewicz i Aleksandra Listwan, a także ubiegłoroczny zdobywca tytułu #SuperDzielnicowego, młodszy aspirant Patryk Klekot.

  Plebiscyt #SuperDzielnicowy 2024 daje możliwość szerszego zaprezentowania służby w policji, a szczególnie zadań realizowanych przez dzielnicowych przez pryzmat odbioru przez przeciętnego obywatela.

  Cieszę się, że plebiscyt #SuperDzielnicowy, realizowany w ramach akcji społecznej #DzielnicaBezStrachu w partnerstwie z Telewizją Puls staje się wydarzeniem cyklicznym. Służba dzielnicowego jest niezwykle trudna i odpowiedzialna, a przy tym często praktycznie niedostrzegana, albowiem jest to praca u podstaw. Codzienna służba dzielnicowego, co prawda nie jest tak ekscytująca jak serialowa fabuła, jednak potrafi przynosić satysfakcję, co pokazały chociażby uzasadnienia ubiegłorocznych wyborów laureatów – powiedział nadinsp. Roman Kuster, zastępca komendanta głównego policji.

  Jaki powinien być, według mnie, #SuperDzielnicowy? To człowiek, który zna dzielnicę i społeczność w niej mieszkającą. Cieszy się zaufaniem, jest pierwszą osobą, do której można się zgłosić w sytuacji, gdy potrzebna jest pomoc i szybka reakcja. Troskliwy, sumienny, odważny, zawsze gotowy chronić mieszkańców swojej dzielnicy. W ten sposób staram się portretować mojego Andrzeja Potocznego w serialu „Dzielnica strachu”. I takich dzielnicowych szukamy w drugiej edycji plebiscytu, który ponownie mam przyjemność wspierać – powiedział Andrzej Młynarczyk grający w „Dzielnicy strachu” dzielnicowego Andrzeja Potocznego.

  Policja wydłużyła okres rozstrzygnięcia plebiscytu co daje możliwość doboru optymalnego czasu, miejsca i formy „odbioru nagrody” dla zwycięskiej dzielnicy – szeroko pojmowanego rejonu służbowego dzielnicowego. Nagrodą tą jest uczestnictwo w wydarzeniu z udziałem znanych aktorów, które w ubiegłym roku przybrało formę uroczystej gali.

  Jak przekonuje laureat ubiegłorocznego plebiscytu mł. asp. Patryk Klekot, plebiscyt jest doskonałą okazją do wyjścia do swoich mieszkańców, zaś udział w nim i późniejszy odbiór nagród, a szczególnie możliwość poznania planu filmowego i udział w serialu jest niezwykłym doświadczeniem nie tylko zawodowym, ale przede wszystkim życiowym.

  Udostępnij