• Wczoraj (1 marca) przy Dworze Kapituły Krakowskiej odbyła się konferencja prasowa pabianickiej Nowej Lewicy. Brali w niej udział kandydaci do Rady Miasta, Rady Powiatu oraz Sejmiku Wojewódzkiego.

  Od ponad pięciu lat pracujemy z naszymi koalicjantami dla dobra naszego samorządu, tworząc „Koalicję dla Pabianic Grzegorza Mackiewicza”. Choć była to trudna kadencja, przepleciona pandemią koronawirusa, szalejącą inflacją i wojną w Ukrainie udało nam się zrealizować szereg inwestycji i działań, które zmieniają Pabianice na lepsze – powiedziała na wstępie Aleksandra Stasiak. Wśród nich wymieniła przebudowę linii tramwajowej, modernizację ul. Zamkowej, utwardzenie dróg gruntowych, budowę i doświetlenie przejść dla pieszych, termomodernizację jedenastu placówek oświatowych.

  Wiceprezydent Marek Gryglewski dodał: – Zrealizowaliśmy także wiele innych inwestycji, takich jak wodny plac zabaw dla dzieci na Lewitynie, wymiana oświetlenia w całym mieście. Także hala sportowa jest dziełem naszej kadencji. Nie można zapomnieć też oczywiście o amfiteatrze w parku Wolności. Jest jeszcze wiele takich inwestycji, jak ścieżki rowerowe i doświetlenia przejść dla pieszych czy nowe oświetlenie na ulicach. Przede wszystkim jednak 15 października wydarzyło się coś, co jest dla nas bardzo pozytywne. Stworzyliśmy wraz z Koalicją Obywatelską i Trzecią Drogą rząd. Dlatego też chcemy, abyście państwo 7 kwietnia głosowali na przedstawicieli Lewicy. Jest to jedyna droga, abyśmy mogli współrządzić zarówno w miastach, powiatach i sejmikach wojewódzkich, co jest bardzo istotne dla samorządów takich jak Pabianice. Środki, które są potrzebne w samorządach, bardzo często pochodzą właśnie z sejmików wojewódzkich.

  W czasie spotkania Marek Gryglewski zaprezentował przedstawicieli pabianickiej Nowej Lewicy, którzy będą ubiegać się o mandaty radnych miejskich, powiatowych oraz sejmiku.

  Kandydatami do Rady Miejskiej są: z okręgu nr 1 – Aneta Brożyna, okręg nr 2 – Anna Zaborowska, okręg nr 3 – Aleksandra Stasiak, okręg nr 4 – Katarzyna Rusinek i Piotr Duraj.

  Kandydatami na radnych powiatowych zostali: z okręgu nr 1 – Aneta Badek, okręg nr 2 – Stanisława Skrobacz, okręg nr 3 – Marek Gryglewski. W okręgu w Konstantynowie Łódzkim z komitetu „Tak dla powiatu” kandydatką jest Lidia Michalak, a z okręgu gminnego – Robert Kraska.

  Gryglewski podkreślił również, że przedstawicieli Lewicy będzie można znaleźć jedynie na listach Koalicji dla Pabianic Grzegorza Mackiewicza”.

  Kandydatem do Sejmiku Wojewódzkiego z ramienia pabianickiej Lewicy został Dariusz Stasiak.

  Jeżeli wygram, będę starał się pozyskać potrzebne środki. Mamy jeszcze dużo  nieskończonych inwestycji w naszym mieście. Mam nadzieję, że doprowadzimy do tego, że przejazd kolejowy, jak i wiele innych inicjatyw, będzie wreszcie zrealizowany – powiedział.

  Udostępnij