• W sobotę, 2 marca, dziesięcioro zawodniczek i zawodników Nelsona wzięło udział w międzynarodowych zawodach w Krakowie w pierwszym rzucie tegorocznej edycji Małopolskiej Ligi Zapaśniczej.

Najlepszy wynik z ekipy Nelsona osiągnął Jan Madej (U12) w kategorii wagowej do 55 kg, który okazał się bezkonkurencyjny i wywalczył złoty medal.

Srebrne medale zdobyli Fabian Majchrzak (U15) w kategorii do 62 kg i Lena Binek (U12) w kategorii  do 33 kg. Fabian w pierwszej walce pokonał zawodnika z Czech na przewagę techniczną, w półfinale wygrał w kolegą klubowym Wiktorem Wiąckiewiczem, natomiast w finale po bardzo emocjonującej walce przegrał nieznacznie (13-14) z Czechem. Lena w drodze do finału gładko pokonała na punkty trzy rywalki. Nieszczęśliwie przegrała jednak w finałowym starciu kilka sekund przed czasem, wygrywając do tego momentu swój pojedynek na punkty.

Udany start zaliczył również Brajan Włodarczyk (U15) w kategorii do 48 kg, który po porażce w pierwszej walce wygrał w repasażach między innymi walkę z Ukraińcem walczącym w barwach gospodarza Bieżanowianki Kraków, a w walce o brązowy medal pokonał zawodnika z Czech. Pozostałe brązowe medale wywalczyli Krzysztof Kazimierczak (U12) w kategorii do 41 kg, Wiktoria Gajewska (U12) w kategorii do 33 kg oraz Laura Grodzka (U12) w kategorii do 36 kg.

Poza podium znaleźli się: Igor Franciszkiewicz, Wiktor Wiąckiewicz i Mateusz Polakowski.

Niewiele zabrakło Nelsonowi do podium w klasyfikacji drużynowej. Ostatecznie klub zajął IV miejsce, tuż za drużyną z Czech.

W zawodach brało udział ponad 160 zawodników z 19 klubów.