• Młodzi piłkarze Włókniarza po raz trzeci z rzędu wygrali Turniej SBG Central CUP!

Nic jednak nie zapowiadało sukcesu podopiecznych trenera Piotra Górnego. W piątkowe popołudnie w pierwszym meczu pabianiczanie zmierzyli się z drużyną Łużyce Lubań. Początek zdecydowanie należał do piłkarzy Włókniarza, którzy objęli prowadzenie. Po faulu na Oliwerze Grabowskim pewnym egzekutorem rzutu karnego był Paweł Rubiak. Niestety, koncentracji starczyło na 15 minut i ostatecznie mecz zakończył się wysoką porażką 1:7.

Nie załamało to młodych pabianiczan, którzy w następnym meczu po wyrównanej grze, po golach Bartosza Smolarka oraz Filipa Łuczyńskiego, pokonali 2:0 Bałtyk Koszalin.

Sobotni dzień należał zdecydowanie do Włókniarza. W pierwszym meczu z Akademią Piotra Reisa (choć pierwsi stracili bramkę jeszcze przed przerwą) po bramkach Filipa Łuczyńskiego i Miłosza Bajera wyszli na prowadzenie 2:1. W drugiej połowie wynik podwyższyli na 3:1 Rubiak, a na 4:1 Łuczyński. Po wysokim prowadzeniu nastąpiło jednak rozluźnienie i mecz zakończył się zwycięstwem 4:3.

W kolejnym przeciwnikiem naszym była Łódzka Akademia Futbolu. Po wyrównanym początku Włókniarz wziął się do roboty i po golach Piotra Gilskiego, Rubiaka i Bajera pewnie zwyciężył 3:0.

Rozpędzona pabianicka maszyna nie dała najmniejszych szans kolejnemu rywalowi, a był nim PSV Łódź, wygrywając wysoko 4:0, a bramki zdobywali: Łuczyński, Buchowicz, Bajer i Smolarek.

W niedzielne przedpołudnie przeciwnikiem Włókniarza był Koziołek Poznań. Mecz był wyrównany, ale to rywal na 10 minut przed końcem zdobył bramkę i wyszedł na prowadzenie, jednak Włókniarz odpowiedział 5 minut później. Dośrodkował Smolarek, a sprytem wykazał się Rubiak i z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki.

Więcej goli w tym meczu nie padło, a po ostatnim gwizdku zapanowała wielka radość nie tylko wśród piłkarzy i trenera, ale w również kibiców, którzy gorąco wspierali młodych piłkarzy.

Włókniarz trzeci raz z rzędu wygrał ten turniej. Na ten sukces zapracowali: Jakub Kłys, Wiktor Placek, Stanisław Pawłowski, Jakub Olejniczak, Bartosz Smolarek, Oliwer Grabowski, Piotr Buchowicz, Antoni Jurga, Piotr Gilski, Paweł Rubiak, Miłosz Bajer, Cezary Sychniak, Hubert Jarmakowski, Bartosz Załęczny, Filip Łuczyński, Mateusz Kołacki, Wiktor Redzynia, Filip Uznański (kontuzja). Trenerem zdolnych piłkarzy jest Piotr Górny.