• Policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez pabianicki sąd. 45-latek wpadł po tym, jak szklaną butelką uszkodził dach samochodu.

    5 marca o godz. 18.15 policjanci z patrolówki pojechali na ulicę Pułaskiego, gdzie miało dojść do uszkodzenia mienia. Zgłaszający poinformował ich, że mężczyzna mieszkający w kamienicy wyrzucił butelkę po alkoholu przez okno – wprost na jego samochód. Auto z wgniecionym dachem stało na ulicy. Obok na chodniku leżało rozbite szkło.

    Mundurowi weszli do budynku, gdzie na drugim piętrze zastali w mieszkaniu trzy osoby. Uczestnicy alkoholowej biesiady stwierdzili, że pod wpływem wypitych napojów wysokoprocentowych jeden z nich wyrzucił pustą butelkę przez okno. 45-latek przyznał, że nie miał zamiaru nic uszkodzić, a jedynie poniosły go emocje – mówi sierż. sztab. Agnieszka Jachimek.

    Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 45-latek jest osobą poszukiwaną przez pabianicki sąd. Pabianiczanin został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie na policyjnym „dołku” spędził noc. Następnego dnia w asyście mundurowych trafił do aresztu śledczego, gdzie odbywać będzie zasądzoną mu karę 182 dni pozbawienia wolności. Nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie.

    foto: policja

    Udostępnij