• 21 marca – w „dniu wagarowicza” – na Lewitynie odbyły się I zawody Strongman Junior o puchar prezydenta Pabianic.

   Chętni do radosnego świętowania pierwszego dnia wiosny mogli spędzić czas na zajęciach Strongman Junior, które zorganizował mistrz sportów siłowych Hovhannes Yazichyan wraz z klubem Strefa Ruchu. W sportowych „wagarach” udział wzięli uczniowie z: SP 1, SP 5, SP 8, SP 17 oraz ZS 1. W sumie 31 osób (20 uczniów szkół średnich oraz 11 podstawowych).

  Jednym z zadań na Lewitynie było przeciąganie samochodu przy pomocy liny. Aktywność ta wywołała wiele emocji i wymagała ogromu siły. Na zawodach nie mogło też zabraknąć „spaceru farmera”, czyli przejścia slalomem z ciężarkami. Mimo że konkurencja była trudna, młodzi strongmani dawali z siebie wszystko. Rozgrywki szkół podstawowych i średnich odbywały się równolegle. A wszystko to przy głośnym dopingu, jaki zapewnili zawodnikom ich koledzy.

  Młodzież mogła zmierzyć się również z tzw. „ścianą płaczu”. Jedną z konkurencji był rzut trzykilogramową piłką lekarską. Niektórzy rzucali nią na imponujące odległości.

  Po zakończeniu wszystkich konkurencji swoje zadowolenie ze spotkania wyraził prezydent Grzegorz Mackiewicz: – Myślę, że to bardzo dobrze, że w pierwszy dzień wiosny mogliśmy spotkać się właśnie tutaj. Nie na topieniu marzanny, tylko na zawodach sportowych…

  Nareszcie przyszedł czas na nagrody – puchary ufundowane przez prezydenta miasta oraz partnerów: Szkołę Kierowców Turbo, Levityn Coctail Bar i Kino Tomi. W kategorii szkół podstawowych mistrzem okazał się Michał Szen z SP 1. II miejsce zajął Damian Trzeszczak z SP 5, a III miejsce przypadło Aleksandrowi  Rendaszce z SP 17. W szkołach średnich wyniki wyglądały następująco: I miejsce zajął Miłosz Domagała, II miejsce – Hubert Malinowski, a III m. – Igor Kubicki. Wszyscy są uczniami Zespołu Szkół nr 1.

  Spotkanie pełne radości i sportowej rywalizacji zakończyło się wykonaniem pamiątkowego grupowego zdjęcia.

  foto: Karolina

  Udostępnij