• Ruszył nabór do bezpłatnego programu edukacyjnego MegaMisja dla klas 1-3 szkół podstawowych.

  Organizatorem jest @Fundacja Orange, która zaprasza nauczycielki i nauczycieli do cyklu zajęć, które budują MegaMoce, czyli kompetencje społeczne oraz postawy, które ułatwią dzieciom stawianiepierwszych kroków w świecie pełnym ekranów. Do tej pory 89 szkół z województwa łódzkiego wzięło udział w MegaMisji, a kolejne mogą dołączyć już teraz.

  W MegaMisji dzieci uczą się, jak ważna jest współpraca, empatia i szacunek, a także umiar w korzystaniu z urządzeń ekranowych, krytyczne podejście do treści napotykanych w sieci oraz rozpoznawanie zagrożeń i radzenia sobie z nimi, np. zwracania się o pomoc do zaufanych dorosłych. Każda szkoła w programie otrzyma nieodpłatnie scenariusze zajęć, które pomagają realizować podstawę programową, pomoce naukowe oraz wsparcie ze strony zespołu MegaMisji.

  Nabór trwa do 29 kwietnia. Aby wziąć udział w MegaMisji, należy wypełnić formularz online i dołączyć do niego pracę zgłoszeniową (krótkie nagranie wideo, w którym przedstawiciel szkoły opowie o swojej motywacji do udziału w programie).

  Szczegóły dotyczące programu znajdują się na stronie www.fundacja.orange.pl/megamisja.

  Realizacja MegaMisji rozpocznie się we wrześniu.

  Udostępnij