• Od 22 do 24 marca dwóch zawodników Akademii Sportów Walki Nelson Pabianice wzięło udział w II Pucharze Polski kadetów w zapasach w stylu klasycznym w Raciborzu. Obaj zdobyli medale.

Bardzo miłą niespodziankę sprawił Igor Bartnik, który w kategorii wagowej do 48 kilogramów wywalczył srebrny medal. Igor nie miał sobie równych w eliminacjach. W pierwszej walce położył na łopatki Wiktora Piotrowicza (LUKS Kłobuk Lidzbark Warmiński), w drugiej swojej walce grupowej pokonał na tak zwaną przewagę techniczną (różnicą 8 punktów) Dawida Świderka (ZKS Bielawianki Bielawa), dzięki czemu zameldował się w finale turnieju. W walce finałowej, niestety, pabianiczanin przegrał 0:9 z Szymonem Zającem (RCSZ Olimpijczyk Radom), który był faworytem tej kategorii.

Nie zawiódł również drugi z zawodników Nelsona. Tomasz Olejniczak tym razem zdobył brązowy medal w najliczniej obsadzonej (36 zawodników) kategorii wagowej 71 kg. Tomek pewnie wygrał wszystkie trzy swoje walki eliminacyjne. Najpierw przez położenie na łopatki pokonał Sebastiana Krasińskiego (SW Gorzów Wielkopolski) i Dawida Zygmuntowicza (ZKS Miastko). W trzeciej walce pabianiczanin zmierzył się z mocnym przeciwnikiem Krzysztofem Luberą z klubu Stara Kamienica, którego gładko pokonał na przewagę techniczną 8:0. Dobra passa Tomka skończyła się dopiero w półfinale, gdzie przegrał 1:9 z Maksem Kochem (KS AZS AWF Warszawa). W walce o brązowy medal ,,Olej” zmierzył się z kolejnym zawodnikiem z Gorzowskiego Klubu Sportów Walki Wiktorem Dzięgielewskim, którego pokonał po emocjonującej walce 11:2.

– To chyba był najlepszy dotychczasowy występ naszych Kadetów. Do ,,pewniaka” Olejniczaka dołączył, i to jak, „świeżak” Bartnik – mówi trener Mariusz Łechtański. Razem udowodnili, że dla chcącego i ciężko pracujacego zawodnika nie ma nic trudnego.

W zawodach brało udział 169 zawodników z 44 klubów z całej Polski. W klasyfikacji drużynowej ekipa Nelsona uplasowała się na X miejscu.