• Zapaśnicy PTC podczas II Pucharu Polski kadetów, który rozegrano od 22 do 24 marca w Raciborzu, zdobyli trzy medale i zajęli V miejsce w punktacji klubowej.

Marcowy II Puchar Polski kadetów w zapasach w stylu klasycznym był zarazem drugą eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W zawodach wystartowało 8 zawodników PTC, którzy zdobyli trzy medale. W kategorii 51 kg III miejsce zajął Kordian Świniarski. W półfinale przegrał z Leonem Rudnikiem (ZKS Miastko), natomiast w walce o brązowy medal pokonał Adama Twardowskiego (ZKS Ruda Śląska).

W kategorii 92 kg walczyło dwóch „fioletowych”, spisując się na medal. Hubert Szczech zajął II miejsce, a Adrian Drzewiecki – III miejsce. Hubert w finale przegrał z Mateuszem Wierzbickim (Unia Swarzędz). W drodze do walki o złoto wygrał z Oskarem Piechtą (ZUKS Siła Mysłowice), Marcinem Jurczakiem (AZS AWF Warszawa) i w półfinale z kolegą klubowym Adrianem Drzewieckim.

Adrian natomiast walkę o brąz wygrał z Mateuszem Tomalką (Unia Swarzędz).

Pozostali zawodnicy: w kategorii 45 kg Robert Ejsmont – VII miejsce, 60 kg – Piotr Jarzębski (23. m), 65 kg – Łukasz Jarzębski (16. m.) i Gracjan Tyran (23. m.), 80 kg – Igor Czyżewski (16. m.).

– W krótkim czasie będzie ogłoszona ostateczna lista zakwalifikowanych zawodników do finałów OOM, która odbędzie się 19-21.04.2024 w Wałbrzychu – mówi trener Grzegorz Szyszka.